» Poradna » Notebooky

Problém se Surround - 3 monitory

ZdravímMám problém se surround.Mám tento notebook (Win7 x64):https://www.alfa.cz/product.phpNotebook má dvě grafiky (interní Intel HD530 a NVIDIA GTX960m)OS a bežné aplikace ve windowsu 7 x64 mi běžně jedou na integrovanou kartu, ale jakmile spustím hru, přepne se na výkonnovou grafiku. To je celkem běžná záležitost a nijak problémová.Když si v aplikaci pro správu interní grafiky Intel nastavím surround, resp. tři monitory do jednoho (5760x1080, nebo nižší rozlišení), tak všechno funguje jak má.Problém ale nastává tady.Jakmile na toto nastavení spustím např. GTA V, hned u spuštění se mi monitory rozdělí (vypne surround) a na všech třech monitorech jede to stejné (duplikáty).Teoreticky to udělá proto, že mám nastavený surround v aplikaci od interní grafikcé karty, ale jakmile spustím hru, přepne se karta na vykonnovou od NVDIDIe a surround se zruší (protože surround je nastavený v Intelové aplikaci, né v NVIDIovské).Teoreticky by to mělo jít vyřešit tak, že jednoduše surround zapnu v ovládacím centru NVIDIE. Problém je ale takový, že já tam to nastavení nemám.Na jiných PC s herníma grafikama sem s tímto problém neměl, ale tady mi přijde, že to ovládací centrum NVIDIE je nějak moc ořezané a nevím si rady, jak ten surround u NVIDIe spustit.

Odpovědi na otázku

win + p v hre nejde?

Nefunguje, resp. se hra jen minimalizuje a zapne se surround v systému. Jakmile hru maximalizuji, opět se hra zduplikuje na všechny tři obrazovky.

Mohu se zeptat, k čemu Ti to je, když na to nemáš výkon?

Když nastavení grafiky bude na minimum...tak mu to těch 30fps hodí. Ale grafické orgie to nebudou.

S GTX960M hodně pochybuju.

To teda nehodi ani omylem.

Na tomu v tomto rozlišení jel bf4 na průměrných 46 s propady na 28fps na taktnuté 750ti.

Co kdybych vám to řekl, kolik FPS to udělá na nejnižší detaily, než se tady hádat, hmm?To byste mi ale museli pomoc přijít na to, jak vyřešit tento problém :)