» Poradna » Počítačové sítě

Problém se střídavým připojením k síti

Zdravím, po včerejším menším update od mého providera mi k PC přibyl router, který je propojený s PC a zároveň s Wifi, kterou využívám na dva NTB v bytě. Nevím jak přesně problem popsat, ale na můj první NTB se připojím vždy bez problému at se děje co se děje. Na PC(které je připojené kabelem) šlo včera vše bez problému. Na mobil(který sem zkoušel jen jako test) jsem se připojil po delší prodlevě načítání adresy. Na druhý NTB hlásil bud načítání adresy nebo omezené připojení. Po pár pokusech jsem to nechal být. Dnes ráno jsem zkusil ten druhý NTB jestli se náhodou něco nezměnilo a fíha, připojil se jakoby nic. Tak jsem ho vypnul a zapnul si PC..zákon schválnosti, omezené připojení(restarty atd jsem zkoušel). Zkusil sem zapnout znova druhý NTB a opět se připojil, tak sem k tomu zkusil mobil, ale nepřipojil se. Po vypnutí druhýho NTB sem zkusil mobil znova a připojil se, tak sem znova zapnul druhý NTB a omezené připojení. PC dnes nereaguje vůbec a přitom je připojené kabelem a s WIFI připojením po bytě by neměl haprovat. Nějvětší záhadou je že první NTB, o kterém sem se zminil na začátku, funguje pořád a bez problému. Mam v tom sám strašný chaos, možná je v tom jen prkotina ale sám už sem na to krátký. Budu rád za každou radu děkuji.

Odpovědi na otázku

a aky mas router?

TL-SF1005D

to nie je router to je switch ten nema vplyv na wifi, napiste presne zapojenei v poriadi od ukoncenia kabla ako to mate zapojene

Jo pardon, router je kdesi na střeše bytovky. Za moment napíšu to zapojení jdu si v tom udělat pořádek.

Takže ze střechy jde kabel do trafa, z trafa do wifi, wifi je propojena se switchem a z toho to dále jde do PC.

takze ak nemate v zapojeni slucku tak by vam to problem nemalo robit, switch sice neviem na co vam dali ked mate wifi, ak mate bezny router tak by mal mat 4 vystupy na kabel. Ako je prepojeny ten Wifi so switchom? pripadne nam napiste ake wifi este mate

Wifi - ARC wireless solutionsz wifi výstupu ETH1 jde kabel do switchedo wifi jde z trafa na vstup ETH0(24V)