» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém se starým PC

ahoj mám takový problém. v kotelně mi ležel starý stolní pc s procesorem intel pentium s windowsem 7, no a rozhodl jsem se ho zapojit a zapnout, jenže po zapnutí mi vyskočilo jakési reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a keynevím přesně co to je a radši se zaptam.nevíte co to je nebo jak to spravit ???

Odpovědi na otázku

Je uvnitř disk ?

Disk tam není. Je tam rohlík. ☺

Možná spíš zdechlá myš a tuna prachu

Pobavil jsi mě. Máš u mě souhlas.

Ano je, ale možná káble možná kable tam jsou špatně zapojené... Možna je to tak????

A jak to máme vědět?

Pokud jsi do něj nešťoural, proč by měly být špatně zapojené?

Tak jestli je tam ta myš kdyby nebyl línej a blbej tak by se podíval...

No, nedávno jsem z toho PC odelal kryt a měnil grafickou kartu, tak je asi mozne ze jsem zavadil o ten kabel, ktery je zapojený v disku a je tam špatně zapojenej... Zkusim se podívat... Jo a ano, jeste tam i toho roboot and select bylo napsane ze to mam restartovat a dostat se do Biosu a tam to potvrdit, to jsem udelal ale stale to tam skace, jak kdybych se do toho Biosu nemohl dostat...

Ta hláška prostě znamená, že nemáš připojený disk, ze kterého by počítač mohl nastartovat systém. Takže je buď disk vadný a nebo špatně připojený.

Myslím, že spatně připojený

Ta nemysli a zkontroluj všechno zapojení a případně oprav.

Nwm, vse je zapojeno mozna hardisk zdech ale zkusim to dat jeste teda spravit sousedovi

Rohlíku, ty nevíš, že existují překladače ? Tak to radši ani nezkoušej .

Máš vybitou baterku na desce. Dej novou a nastav v BIOSu, odkud má bootovat.