Problém se startem PC

Dobrý den,
mám problém se zapínáním počítače. První start denně je bez problémů. Pokud ovšem počítač vypnu nebo restartuju už znova nenaběhne. Musím ho nechat několik hodin v klidu a pak vše zase běží normálně.

Sestava je
ASUS P5Q PRO
GK Gainward 280GTX
6 GB ram A-DATA 800 MHz
Procesor Intel E8400 3,0 GHz
Zdroj FORTRON 750W

Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Jeden můj známej měl stejnej problém se Žigulíkem. Nastartoval, odjel, zastavil se v trafice pro noviny a cigára a už nenastartoval, dokud ty noviny nepřečet!
Pak mu někdo poradil aby vyměnil všechny zemnící, flexibilní spojky a bylo po problému.
Takže asi už víš, co máš dělat.....................................................dej to do servisu.

Copak v ústavu dnes byla na snídani vtipná kaše ?

Rekapitulace pro lidi bez smyslu pro humor:
Je treba to odnest do servisu, protoze zdaleka nejpravdepodobnejsi je zavada zakladni desky. Budete ji doma pokusne menit za jinou? Asi ne...

PS: Mozna jeste zdroj. Kdyby byl po ruce jiny vhodny, stalo by za to vyzkouset, zda to s nim nebude lepsi. Ale takhle se typicky projevuje "nemocna" deska.

A proč, ne, já bych to zvládnul, kdybych jí mněl, tak to jsem tě moc, nepochopil, tedy.

Tak to už nežer

Zajímavé, něcfo podobného mi udělal PC386SX33MHz, když ho Ségra, rychle vypnula a zapnula, tak pak, asi 15 Minut nešel, kráva, jedna no, bál, jsem se tehdá že bude, po počítači, jako tak lechce, v něm, něco bzučelo a nešel, zapnout, a pak asi tak po 15 Minutách přestal bzučet, a pak už zapnout šel a pak chodil, normálně, tak dlouho, až jsem ho prodal, tedy!

Takhle se vyjadřuješ už od narození
?

Tak v tomhle pripade to bylo na 90% zdrojem. :o)

Elektrolytické kondenzátory?
Desky, zdroje, grafické karty?
Když jsou vybité, chová se PC takhle, než s vybijí, chová se jinak.

měl jsem teď stejný problém, počítač chvíli šel bez problému, chvíli ne a pořád se to zhoršovalo až nešel vůbec. problémem byly popraskané kondenzátory na základovce - vypadají jako nafouklé oproti ostatním... při výměně desky mi nečekaně ještě vybuchl zdroj a vzal s sebou tu novou desku ..... tak bacha :)