Problém se spuštěním PC.

Zdravím,mám následující problém s PC. O víkendu se mi začala z ničeho nic objevovat "modrá smrt". PC se restartoval a za pár minut znovu... Tak jsem PC rozebral a zkontroloval správné připojení komponentů. Nic jsem neodpojoval... Ale po zapnutí se nedostanu dál, než do úvodní nabídky BIOSU. Někdy se mi ani nezobrazí na monitoru a ten automaticky přepne do úsporného režimu. Pokud se zobrazí, tak se mi zobrazí jen 16 MB RAM a hlášky jako slabá CMOS baterie a nenastavený čas.Na další obrazovce se objeví hláška o nepovedeném bootování a ať vyberu zdroj bootování.Moc nevím, co s tím, jelikož jsem nic neodpojoval/nezapojoval. Startování BIOSu se zastavilo na chybové hlášce "6B38".Pokud někdo ví, co s tím, tak díky za názory.

Odpovědi na otázku

kdyby ses jen trochu snazil neco dohledat, ze?Reset BIOSu do defaultu (vyhozenim baterky) v BIOSU pote zakazat vsechna USB zarzieni, odpojit vsechna zarizeni, restart PC a pak zkusit co to udela, popr. jakym chybovym kodem se ohlasi...

A jak prosim tě víš, že jsem se nic dohledat nepokoušel?!Baterku jsem vyndal, koupil jsem i novou. Vyndal a přehodil jsem i CMOS "jumper" pak ho zase dal zpátky...Včera jsem vyndal všechna USB zařízení, dostal jsem se dál, ale nejde mi nastartovat Windows. Při "opravě systému" se mi načtou potřebné soubory, ale zasekne se to a nic to nedělá. Nemám u sebe instalační DVD, ale seženu si ho a zkusím to opravit skrz to DVD...

Mě to přijde jako by jsi tou ,,kontrolou" odvařil nějaký komponent statickou elektřinou.