Problém se spuštěním PC

Ahoj, mám problém se spuštěním mého starého PC. Pokud chci zapnout počítač tak nejprve musím vypnout zdroj, chvíli počkat, zapnout zdroj a zmáčknout power. Jedině takovým způsobem se pc zapne. Pokud pouze zmáčknu power tak se nic neděje. PC na ten čudlík vůbec nereaguje. Nemám vadný zdroj? Navíc když vypnu PC a po 5ti minutách ho chci opět zapnout tak ani vypnutí zdroje nepomáhá. Musím počkat až počítač vychladne :(PC specifikace:MSI MS-6728 Neo2-PIntel Pentium 4 3.00 GHz NorthwoodGigabyte Radeon 9600 Pro 128MB AGP X8Zdroj: Mercury 350 WattDěkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

U takto starého PC to může být cokoliv. Mrkni na desku a do zdroje, zda nemá nafouklé kondenzátory. Víc toho asi neuvidíš.

Zdravím,rozhodně 100% vyměnit zdroj za lepší třeba Seasonic SS-350ET F3 cca.850 Kc http://www.alfacomp.cz/php/product.php. Jo a taky vyčistit opatrně chladič CPU od prachu a při této příležitosti přepastovat CPU novou teplovodivou pastou,dále zkontrolovat plochou baterii na základní desce-pokud to nezvládnete vyhledejte odbornou pomoc!