» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém se spuštěním PC - s explorer

Dobrý den,potřeboval bych poradit s problémem se spuštěním počítače. Mám Windows 10 a pokud počítač startuji z vypnutého stavu, tak se nespustí explorer - nejsou vidět žádné ikony v systray, jen hodiny. Nabídka Start nefunguje. Pokud PC restartuji, naběhne bez problémů. Stačí i vyvolat nabídku pomocí ATL+CTRL+DELETE, odhlásit se, znovu přihlásit a všechno naběhne jak má. Problém se objevoval nepravidelně, ale teď už při každém startu PC z vypnutého stavu.Díval jsem se do prohlížeče událostí a našel toto - https://i.postimg.cc/QxPskNnK/error.jpg . Nevíte někdo, co s tím? Celý systém se mi reinstalovat nechce Díky.

Odpovědi na otázku

Hlášky z Admin logu se kopírují v textu, ne v obrázku!Uvedená hláška je nezajímavá:jen informace o havárii Exploreru.Co s tím?1) Okopíruj sem relevantní hlášky.2) Postni sem stav SMART systémového SSD.3) Odinstaluj nesmysly; z uvedeného obrázku je jasný jen jeden:Intel Driver Update (= služba QueenCreek).4) Ujisti se, že jsou zakázané nejhorší zhůvěřilosti W10, především:a/ fastbootb/ práce v účtu s admin právy.Pokud ne:a/ prostě zakaž FastBoot v OS i v UEFI;b/ fatální chyba: na nápravu je pozdě; OS je napaden exploity =>prostuduj si:https://forum.zive.cz/viewtopic.phphttps://forum.zive.cz/viewtopic.php

1) Které hlášky by tě zajímaly?2) https://i.postimg.cc/c1RD0d3y/smart.jpg3) Intel Driver Update se mi nedaří najít a podle protokolu v systému není. Zakázal jsem spouštění služby QueenCreek.

Memory Fast Boot v UEFI jsem vypnul. Deska je MSI MAG Mortar B550 wifi.

Nezapomněl jsi vypnout totéž v OS?Nemáš v UEFI zapnutý profil XMP? Pokud ano: v jaké konfiguraci?Je UEFI v aktuální verzi?

Teď jsem to vypnul, nicméně teď počítač dvakrát nastartoval v pohodě. Jednou po pětiminutovém vypnutí a podruhé po 2,5 hodinovém vypnutí.UEFI úplně aktuální nemám - jednu verzi před nejnovější. Problém ale podle mě není v UEFI, protože to startuje dobře. Problém je s explorerem Windows.XMP mám zapnutý, aby mi paměti jely naplno na 3200 MHz, jinak jedou na nějakých 2600 MHz.Teď jsem ale pokaždé počítač startoval se zapnutým monitorem. Obyčejně, když se problém objeví, tak mám monitor vypnutý, zapnu PC a dojdu k němu třeba až za 10 15 minut a zapnu monitor. Že by to mohlo mít vliv?

V možnostiach napájania vypnite rýchle spustenie a vyskúšajte, antivir tam máte defender, alebo iný?

Eset.

Skúste ho vypnúť a tak spustiť PC, eset máva často chyby, ktoré znefunkčnia os.

Eset to určitě nedělá mám ho na třech PC už víc jak patnáct roků a žádný takový problém nedělá.

super reakce :(to je jako říct že auto XY se nemůže porouchat, protože jsem měl 3 a vždy bez problémů ...

To chce napsat celou konfiguraci PC (přesné modely všech komponent). Tyhle věci může dělat v podstatě cokoliv.

AMD Ryzen 5 3600, MSI MAG Mortar B550M wifi, MSI RTX 3070 Trio, Asus Rog Thor 850p, HyperX 2x 16 GB (dle Mem testu OK).

Dělá to jenom po studeném zapnutí nebo i když PC vypneš a okamžitě zapneš?

Většinou po studeném, nicméně teď jsem počítač dvakrát nastartoval v pohodě. Jednou po pětiminutovém vypnutí a podruhé po 2,5 hodinovém vypnutí.

Vypni windows fast startupMP

zkuste pridat druheho uzivatele - pokud se po vypnuti a prihlaseni pod timto uzivatelem spusti vse bez problemu bude to nejake nastaveni ve vasem profilu