» Poradna » TV, audio a video

Problém se spuštěním DVD na počítači

Dobrý den, před pár dny jsem dostal DVD přehrávač. Když jsem si zkusil na něm pustit hru, na počítači (Windows 11) se nezobrazilo žádné oznámení, že bylo vloženo DVD. Byly k DVD vloženy také konektory.

Odpovědi na otázku

"Byly k DVD vloženy také konektory."???

Této věty si, prosím, nevšímejte. Byla špatně zformulována.

Cože?

Jaký DVD přehrávač? K televizi? Nebo je řeč o DVD mechanice k PC? Interní nebo externí? Je viditelná ve správci zařízení? Jsou nainstalované ovladače?

Těžko odpovědět bez vstupních informací.

Je to externí DVD mechanika k počítači. Ve správci zařízení jsem nic nenašel. Žádné ovladače jsem nenainstaloval.

je to externí/interní mechanika?je to SATA model? nebo USB externí?je zapojen datový kabel? (napájecí asi ano, pokud šlo CD/DVD vložit)je vidět mechanika v BIOS/UEFI?je vidět mechanika ve správci zařízení?je vidět mechanika v "Tento počítač"?

Je to externí mechanika.Jinak jsem žádný náznak vložení CD/DVD nenašel. A mimochodem, omlouvám se, ale v ostatních termínech se nevyznám.

Tak sem aspoň opiš značku a model té mechaniky, ať víme, o čem je vlastně řeč.

Pardon, Philips DVD Player 2000 Series. Jsou zde tři výstupy pro video a audio a HDMI.

To je ale prehravac video DVD napr. k televizi, projektoru

To je ale normální stolní CD/DVD přehrávač, se hrami, ani počítačem nemá nic společného.

A jak tě proboha napadlo, že to máš připojovat k počítači? Jak jsi to vůbec připojil?

Co myslíš tím "DVD přehrávač"? DVD přehrávač slouží k přehrávání filmů na DVD do televize, ne k hraní her. Takže pořádně zapřemýšlej, co že jsi to vlastně dostal.

Dobře, děkuji za odpověď. A co tedy slouží ke hraní her?

Třeba herní konzole.

Jaks to připojil k PC Je to přehrávač k TV.

Já také nevím…

Tak tohle je bud troll nebo uplnej debiI, protoze neverim, ze by se nasel nekdo normalni, kdo by na DVD prehravaci k televizi chtel hrat hry. A jak to asi tak mohl pripojit k PC, kdyz, kdyz ted hleda, co je tam za konektory…

Já jsem spíše to druhé, protože jsem měl za to, že to se může připojit také k PC.

Jo? A jak jsi to tedy pripojil? Natahl jsi mezi prehravacem a pocitacem tkanicku od bot?

Takže HDMI výstup přehrávače propojit s HDMI výstupem grafické karty počítače, nebo jak?

Ono je dobre obcas vylezt ze sve IT bubliny mezi bezne lidi...

Mířeno na mě?

Ne, ale na ty co se rozciluji ze nekdo nepozna rozdiml mezi DVD prehravacem a mechanikou a dovoli se tu zeptat

Hru je lepší stáhnout třeba ze Steamu nebo stránek vydavatele a disky neřešit, pokud to jde...Pokud máš těch disků doma víc, tak potřebuješ mechaniku:k notebooku nebo malému počítači, do které nejde namontovat interní se dělají mechaniky do usb:https://www.czc.cz/prenosne-mechaniky/produktydo stolního počítače - když je tam na to pozice (volné místo) je lepší namontovat interní - např.https://www.czc.cz/asus-drw-24d5mt-cerna/211... ale jestli tomu vůbec nerozumíš, tak máš asi jednodušší vzít externí - tu akorát k počítači připojíš usb kabelem - např.https://www.czc.cz/verbatim-dvd-rw-slimline-...

Moc Vám děkuji, toto jsem potřeboval vědět.