Problém se spouštění PC

Zdravím, delší dobu jsme musel mít svůj stolní počítač úplně odpojený od elektrické sítě. Dnes jsem ho zkusil zapnout a nastartoval, po chvilce se vypnul a znovu spustil. Naběhla úvodní obrazovka od GIGABYTE,která nabízí různé funkce (boot atd.). Funkce se ale samozřejmě spouští po stisku příslušné klávesy a mě nefunguje klávesnice. Zkusil jsem odpojit vsechny ostatni usb, klavesnici prepojoval mezi ruznymi porty vcetne pres redukci do starych portu pro klavesnici. Nikde klavesnice nereaguje a ja nemuzu s pocitacem nic udelat.Do posledni chvili pred odstavenim pocitac bezel uplne normalne, je to sestaveny pocitac v Alze, ale moc si uz nevzpominam na vybavu. Urcite tam je Intel core I5 a 8 Gb Ramek a zakladova deska GIGABYTE. Po vypnuti natvrdo i behem toho co pocitac bezi blika power button.Pri odpojeni od el. site opetovnem pripojeni probiha proces cely od zacatku jak je popsano vyse (nastartuje, vypne se, znovu s nastartuje, zacne blikat PB a objevi se obrazovka mat. Desky) Nesetkal se nekdo s podobnym problemem nebo nevi nekdo cim by to mohlo byt zpusobeno jak presvedcit pocitac aby alespon reagoval na klavesnici? Pozn.: testovani vymenou jednotlivych komponent si bohuzel nemuzu dovolit :(

Odpovědi na otázku

Nijak, jedine z externého média live distro Linux. Vyschli kondíky, znavili sa elektrónky, hlavne tá PCL 85 z katódy Holomóc.

Tzn. ze pocitac je odepsany? Protoze i kdyby spusteni probehlo z externiho media, tak kondiky a elektronky se tezko vrati do kondice..?

Vyndej všechny komponenty a postupně přidávej. Párktát se mi stalo v podobné situaci, že stačilo vyndat a zandat procesor v patici a vše fungovalo.Pokud si tedy troufáš, odstroj počítač, vyndej zandej procesror, připoj monitor na interní grafiku a zapni.Když se roztočí větrák na chladiči, přidej paměti. To už by se mohlo na monitoru něco objevit. Pak připoj disk a další stejným postupem a třeba se ti povedel najít, v čem problém.

A jestli byl delší dobu bez štromu, ano, může to být i baterka napájející CMOS

A baterka je potreba vymenit nebo jde nejak dobit? :)

A) je spravne

Vyměnit, stojí do dvaceti kaček a stačí úplně normální, žádná drahá a nejdražší. Vyndej a vem jako mustr do obchodu. Mívají je v každém elektru.

Môj sa nechcel po reštarte zapnúť, až po vybraní a vrátení gombičkovej batérie ide ako má

E?

Možná jen vybitý monočlánek CR2032 pro zálohu nastavení BIOSu v CMOS a RTC na MB. ☺

Zkus klávesnici s konektorem PS2, nebo alespoň redukci PS2 (samec) na USB (samice). Pravě pro tyhle příležitosti jsem si jednu starou PS2 klávesnici nechal.

Redukci na PS2 jsem zkousel a zadna zmena

Vybitá "hen ta ona mala baterka na základní desce"

Tak jsem zkusil různý kombinace - odpojená grafická deska, vyndat/zandat procesor, jiný RAMky, jen jedna RAMka, RAMky v ostatních prázdných slotech, vyměněná CMOS baterka, nic.. Stále stejné.Základní poznatky - všechny větráky běží, nabíhá i ROMka, HDD se podle mě taky točí, čtečka karet taky svítí jako že běží. Zvláštnosti - nefunguje klávesnice ani myš a to ani s ps2 adaptérem ani přímo ps2 klávesnice a při odpojení grafický desky nebo i při připojené, pokud připojím monitor na slot na desce, klasika VGA, tak nefunguje, nedostává žádný signál. Na druhou stranu při připojení klávesnice, probliknou na ní všechny ledky (což je asi normální, ale značí to, že třeba vedení mezi deskou a periferiema přerušený není..) Jsem opravdu bezradnej a na podpoře Gigabyte mi doporučili jiný ramky - což jsem vyzkoušel a nebo jiný zdroj - zkusil jsem jen výrazně slabší a na to se deska ani nerozjela, takže si ale myslím, že zdroj dává dost, když se deska rozjede a i větráky bezproblémů běží.