» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém se slax

Já mam slax vypálené na CD rom a když to spustím tak to načte ale v pulce to potom chce login a musí se to napsat do 5 min jinak se to vypne a já mam problém s tím tam napsat ten login a mě nejde tam napsat ten login i když mačkám nějaké písmeno tak to nepíše. Prosí poraďte mi.

Odpovědi na otázku

Slax nikdy login nepožadoval. Spouštím ho sice z flash disku, ale žádný login to nechce.

U slaxu by to mělo být stále stejnélogin: rootpass: toorSamozřejmě že při psaní hesla nevidíte žádné znaky, ale ve skutečnosti tam jsou.

Slax verse 7 ani verse 6 login a pass nepožaduje. Tuším , že ve versi 5 nebo 4 to tak bylo.

Slax heslo nechce, asi máš nějakou ultra-zastaralou verzi.

No někdy je potřeba, jelikož jsem minulý týden zkoušel slax na jednom postarším netbooku, u kterého Slax nepodporoval grafickou kartu (nešel obraz na desktopu a vypisovalo to chyby) . Poté vyskočil řádek s loginem abych mohl systém opětovně spustit. A zde už byly vyžadovány údaje Login:root - Pass:toor a nakonec pro spuštění ještě příkaz startx .