» Poradna » Počítačové sítě

Problém se sítí

Zdravím všechny lidičky tady a prosím vás o pomoc.Poslední dobou nám furt padá internet. Prostě z ničeho nic spadne a občas se nahodí sám a někdy musím restartovat modem, i router. Volal jsem na ISP a tam mě řekli, že mám zkusit změnit DNS v routeru. Měl jsem tam ty od googlu (8.8.8.8), tak to změnit na ty jejich, případně nechat automatické zjištění. Ani jedno nepomohlo. Dělá to poslední dobou často. Diagnostika sítě ve windows sice není nic extra, ale furt hlásí, že nemůže najít proxy server. Dělalo to přibližně párkrát denně, ale dneska je to teda fakt extrém. Neví někdo co s tím mám dělat ?

Odpovědi na otázku

Možnosti internetu / Připojení / Nastavení místní sítě: - zruš háček u položky Použít pro síť LAN proxy server, pokud by tam byl. - zruš háček u Automaticky zjišťovat nastavení.http://www.dent.cz/img_data/image/eps/Clipbo... Dej sem výpisy ipconfig /all z doby, kdy internet funguje a z doby, kdy ne, třeba nám napoví, co se ti tam děje.

1. Háček u prvního nebyl2. Zrušil jsem ten háčekJeště by bylo dobré podotknout, že to spadne všem v síti, tzn. 4 připojené počítače na WiFi, tak to spadne úplně všem.IPCONFIG: http://uloz.to/x6YbMaJt/ipconfig-txtHESLO: zivecz

začni od podlahy; netsh int ip reset reset spinkou modem, znovu modem nakonfigurovať, zruš v OS protokol IPv6. Použi automatické nastavenie.Zavolaj k tomu suseda.

Ty mas nastaveny prehliadac tak, ze ide komunikacia cez proxy?Skontroluj nastavenie prehliadaca:Preferences->Advanced->Network->SettingsMal by si to mat nasatvene na : No Proxy, pokial Proxy nepouzivas.

http://leteckaposta.cz/113442196Nemám nastavenou žádnou proxy.

Klikni na" "Zmena nastaveni proxy".Nemalo by tam byt nic nastavene.Ked ti nieco ohlasuje, ze nemoze najst proxy, moze to znamenat, ze to mozes mat zavirene, alebo nejaky zaskodny skript na nejakej stranke sa pokusal proxy nastavit a zrejme sa mu to nepodarilo.

Nemám tam nic takového. To s tím virem mě taky napadlo, projel jsem kompletně celý počitat ESET Online Scannerem a AVGčkem a nic nenašel. Spíš jde teď o to, proč mě ta síť furt padá.

Pripojeny si cez wifi, alebo cez LAN ?Ak cez wifi, vies s urcitoustou, ze padne bezdratova linka (odpoji sa to od routra), alebo len nejde Internet a ping na router ide normalne.

Všechny počítače jsou v síti napojeny přes wifi, takže bezdrátově. V modemu chyba asi nebude, protože vždy kdy to padne, tak ma modemu blikají kontrolky v pořádku. Zřejmě to odpojí router, z ničeho nic.

Ak chces vediet co je za problem, slovicko "zřejmě" musis nahradit "viem to s urcitostou". Na to aby si to tak mohol napisat, musi to mat otestovane.Tak inak. Ked to padne, padne to na vsetkych pocitacoch pripojenych bezdratovo naraz (alebo takmer naraz) ?Ak ano, vtedy mozeme podozrievat router. Ak nie, tak padne linka len na pocitaci, pripadne na niektorych pocitacoch.

Ano, padne to na všech počítačích zároveň. V nastavení jsem se nehrabal, jen jsme kupovali novou tiskárnu a ta jede přes wifi.

V takom pripade moze existovat niekolko problemov, ktore treba postupne zacat eliminovat:- moze byt vadny napajaci zdroj na routri- router sa moze prehrievat- router nemusi byt vhodne nastaveny- niektory pocitac posle na router ramec (paket), ktory nezodpoveda specifikacii a firmware routra obsahuje chybu, ktora zapricini, ze to padne ked router takyto paket prijme.- existuje jeden specialny problem, ktory je vseobecny pre ovladace wifi. Niektore ovladace a moze to byt aj ovladac wifi karty v routri neosetruje spravne pakety, ktore su chybne prijate. Ak sa zmeni v riadiacich datach co i len jeden bit, tak to moze padnut (zasekne sa to). Prestane to vysielat SSID.Posledne dva pripady by sa dali (mozo) odstranit opravenym firmware ak taky vobec existuje. Prve dva pripady zrejme nieje potrebne rozpisovat.Pre upne posledny pripad by bolo vhodne zisti, ci v case ked to padne vysiela ten router SSID.Na zaciatok vyskusaj nastavit router na niektory z volnych, alebo malo pouzivanych kanalov fixne (nie na auto) a vypni ShortGI ak pouzivas siet pracujucu v 11n/11ac.

Router při výpadku vysílá SSID a je starý cca. půl roku, takže pochybuju, že by v něm byla hw chyba. Firmware je tam nejnovější. Jde o Asus RT-N12D1.

Hw chyba ani nie. Ten hw riadi program, ktoremu sa hovori firmware. Skusal si vypnut ShortGI ? To robi niekedy zazraky.

Kde to ShorGI najdu ? :)

Ako tak pozeram do manualu pre tvoj router, tak najdolezitejsie nastavenie (ShortGI) v pripade problemov tam chyba. Takze bohuzial. Vyskusaj vypnut "Enhanced Interference managament". To by malo byt automaticke preladovanie kanalov pri ruseni. Tuto vec sa neoplati mat zapnutu.

A když je ta tiskárna vypnutá (natvrdo odpojená od 230V), padá to taky?

To sem nezkoušel, ale vypozoroval jsem, že když hraju např. league of legends a jsem ve hře, tak to často padá.

Tahají tě za fusekli.Tohle na mě můj kabelový ISP zkoušel taky. Poprvé jsem člověka na "hotline" poslal doperdele s tím, že nechci slyšet noobácký krávoviny typu "a zkoušel jste restartovat modem?", "nepoužíváte náhodou router - zkuste PC připojit napřímo?", ...ale chci vědět, proč jim to zas k..va nejde.Podruhý, když se mě snažil krmit hovadinama typu, že musí být problém u mě, jsem ho uzemnil tím, že jsem si schválně zašel přes ulici k sousedovi "a jemu net taky nejde, k..va, tak jak je to možný" - tak mu padla brada...Od tý doby se mnou jednají uctivě, nejspíše mám už patřičnou poznámku u jejich záznamu...

Asi to bude potřeba, ale tady si spíš myslím, že bude chyba někde u mě v síti.