» Poradna » Ostatní

Problém se signálem u DVB-C

Dobrý den,rád bych Vás požádal o radu. Bydlím v domě se čtyřmi bytovými jednotkami, které jsou napojeny na jednu anténu. V té naší máme problém se signálem u kabelové TV od UPC, respektive Vodafone. Přes CA modul jsem u sousedů s to naladit veškeré programy s dobrou kvalitou signálu, u nás však naladím sotva polovinu, z nichž velká část má rozpadlý obraz.Zatím se mi podařilo pouze vyloučit, že by byl problém s TV (vyzkoušeno úspěšné naladění v jiných bytech), či s koaxiálním kabelem (nový Belden H121). Předpokládám tedy, že problém bude někde v rozvodu, ale vzhledem k tomu, že byt je pronajatý, problém bych rád vyřešil méně invazivní formou. Zajímalo by mě proto, zda by v případě špatných rozvodů mohl pomoci nějaký zesilovač (a případně jaký), či by mohl být problém ještě někde jinde.Dodám ještě, že programy přes DVB-T2 fungují v pořádku, přestože kvalita signálu je okolo 30%.Moc děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

Nemohl. Tohle lze vyřešit pouze opravou rozvodů.

V bytě je jen jedna TV zásuvka? Zkus rozdělat a podívat se zda je správně připojen koax.A jinak platíš službu UPC/VF tak jim zavolej ať ti to příjdou spravit.

Problém je na naší straně (pokud to ostatním přes stejnou anténu jede), takže se ani nepokouším je sem nahnat :)Na zásuvku ale mrknu, zda je to správně zapojeno. Moc děkuju.

To je v bytě jedna zásuvka pro DVB-T2 i kabelovku ??? U nás v baráku si musí každý vybrat, zda tam chce mít T2 nebo kabelovku (nebo musí mít 2 zásuvky a 2 přívody).

Jsem u selfu, a ti pouštějí do kabelu obojí. DVB-C i DVB-T. Náhodou je to super. USB tuner na DVB-T (na rozdíl od DVB-C tuneru) do PC stojí pár dolarů a ještě tím zavřou hubu těm, co maj jako sekundární zobrazovadla staré TV.

To je ale pořád kabelovka ...

Teď se dívám pod krytku anténní zásuvky. Vedou tam tři kabely, zapojeny jsou ale jen dva. FM a TV. Je nějaká možnost, že ten třetí může být od něčeho jiného, než od satelitu?

Ten 3. může být právě kabelovka ... Satelit se běžně slučuje s DVB-T2.

Pardon, zaměnil jsem kabelovku za satelit. Je tedy i možnost, že by to bylo cokoli jiného? Jak bude možnost, vyzkouším to, jen je kabel ještě pořád v bužírce. A ještě jedna věc. V případě, že je ten koax opravdu od kabelovky, můžu jej zapojit namísto TV vstupu, nebo se na to používá jiný?Moc děkuju.

Celkem mne děsí takoví fandové, co rozeberou doma zásuvku a zkouší, co to bude dělat.Ano, taky nám v baráku takhle chodil anténář a hledal po bytech - až našel taky takového fandu.

O zapojení kabelovky asi nutno požádat, čistě technicky to samozřejmě udělat můžeš, ale nemusí tam být signál

Teoreticky je možné všechno.. Je sice dost nezvyklé, aby v rozvodu byly 3 kabely...Ale třeba je DVBT se satelitem jeden kabel co řeší někdo jiný - správce domu a pak třeba je kabelovka , která si táhne z nějakého důvodu 2 kabely ( rezerva??)No a možná si v jejich skříni připojili omylem ten rezervní..Za vytkoušení nic nedáš. A každopádně i rozvody patří pod UPC tak se neboj zavolat.Oni musí garantovat na účastnické zásuvce kvalitu signálu.

Rozvody UPC patří jen po první (předávací) zásuvku či první zesilovač, dál zapomeň. Ten byt je pronajatej, takže bych moc nedoufal v to, že by na ten byt byla samostatná účastnická smlouva. Majitel tak maximálně platí 50 Kč/měsíc za další CA modul (nebo kolik se platí za každý další CA modul zrovna u UPC), to bude asi tak všechno, co se tam děje. Určitě nebude pan majitel platit x stovek měsíčně na úplný sólo.Je potřeba zkrátka zatlačit na majitele, aby to dal do pucu - podle mě bude někde na trase studeňák nebo nevhodný/špatný rozbočovač. Pokud na to majitel sere a nejde na něj tlačit, tak je potřeba se s tím holt smířit. Má bydlet ve vlastním.

Jestli jde o klasickou bytovku a UPC tam dělalo připojení, tak je to včetně rozvodů do jednotlivých bytů. A pak si každý nájemník platí TV/internet UPC samostatně.pokud je to dům, kde je jedno hlavní připojení a do jednotlivých bytů si to už majitel domu řešil svépomocí , tak pak máš pravdu. Ale to se moc nedělá, jelikož každý má jiné požadavky na rychlost netu, skladbu programů atd..