» Poradna » Mobily

Problém se sensory na hodinkách

Nedávno jsem koupil chytré hodinky které nemají název výrobce, jmenují se pouze x100. Na internetu jsou nějaké informace, po zakoupení vše fungovalo jak má (tepový sensor, pedometr). Nyní však již řečené dva sensory nefungují. Hodinky mají být údajně vodotěsné dle certifikace IP67 ale stačil déšť a do hodinek se asi dostala voda, na kamerce šli vidět že že vnitř jsou kapičky a sensory po té také už nefungovaly. Hodinky mají na sobě Android 5.1, zkoušel jsem je úplně resetovat, i restartovat ale nic. Také jsem je nechal dva týdny vyschnout (ležely v šuplíku) na kamerce voda zmizela ale sensory pořád nefungují. Dají se ty sensory nějak opravit ? Hodinky jsem kupoval již použité ale nebyly moc používané.

Odpovědi na otázku

Nedají.

jestli byla uvnitř voda, tak nejspíš zoxidovalo něco na elektronice, takže na tom není co opravovat.Za necelých 600 Kč máš Mi Band 3:https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-miband-3-...

Aha takže asi nic, ale stejně, já to můžu rozmontovat a zkontrolovat. To ještě zkusím. Ale Mi Band 3 je bohužel náramek a já jsem to měl jako hodinky s androidem místo mobilu. Ty hodinky nemají wear OS ale přímo android takže proto jsem je potřeboval. Možná ještě uvažuju nad Kingwear KW88 a nebo lepší PRO verzi.

To je zbytečná práce. Chápu, že to nechceš jen tak vyhodit, ale na tom opravdu není doma co opravit. A kromě toho, jak to rozebereš, ztratí to voděodolnost.

Jakou voděodolnost? Tu to nikdy nemělo. Vždyť sám píše, že stačil déšť a byla voda vevnitř.

Koukam ze cinan nacpe Android kamkoliv... no ani se neptam na to jak to fungovalo a jak se to ovladalo. Navic pouziti hodinek bez mobilu brani a jeste dlouho branit bude mala kapacita baterie

Potom sa to Android zariadenie započítava do celkového počtu zariadení a zrazu má Google s Androidom 2,5 miliardy zariadení.

Namiesto certifikácie na WatchOS, radšej použije Android s upraveným launcherom.

Ne, tyhle paskvily s klasickým androidem dělají jen noname garážové čínské firmy. Jinak google má samozřejmě přímo systém určený pro hodinky a další nositelnou elektroniku, Wear OS.

Ta sama situace s AndroidTV... nez to nechat projit certifikaci, tak tam nahodime klasicky Android... uzivatel bude rad ze tam ma vsechny sve oblibene aplikace... teda do doby nez je bude chtit pouzivat a ovladat On WearOS, AndroidTV a analogicky k tomu TVOS, WatchOS, iPadOS nevznikly jen tak, ale proto ze kazde zarizeni potrebuje trosku jiny styl ovladani

Vše fungovalo dobře má to jejich nadstavbu s kterou to funguje a baterie vydržela asi 2 dny . (530mah)

Hodinky s Androidem považuju za pěknou hovadinu - na tom malém displeji nemůže jít normální android pořádně ovládat, má to spotřebu jak prase a ani jako telefon to nemůže moc fungovat. Náramek + telefon mi přijde mnohem výhodnější řešení (nebo hodinky s hodinkovým OS).

Hodinky s androidem jsem zkusil jinak jsem měl jiné bez androidu. Asi si příště vezmu náramek ale zatím uvidím co tohle bude dělat

... kup si obyč. hodinky třeba levné CASIO a se senzory problém mít nebudeš ... ... a baterka ti vydrží cca 10 let ... ... a jsou skutečně vodotěsné /WR100M/ ...