» Poradna » Programy

Problem se SATA diskem

Koupil jsem SATA disk Seagate 500GB a nezobrazuje se ve WinXP ani v BIOS.V Bios je zobrazeno pouze IDE.
Mám AMIBIOS 3.31 a desku MSI 848P Neo-V.Co by mohlo pomoci.Dík za info

Odpovědi na otázku

IDE zařízení jsou SATA i PATA

Disk se nezobrazuje nikde.Všude je nastaveno AUTO.

disk připojený a točí se? v systemu ho zatím neuvidíš, pokud ho bios nedetekoval a navíc není formátován

Pokud jsi koupil disk SATA2 a základní deska umí jen SATA, je nutno buď disk nastavit jumpery na SATA nebo použít utilitu, kterou najdeš na stránkách výrobce disku. Řešení je dle disku - každý výrobce to řeší jinak. Jinak v Biosu hledej mód Native, nebo Legacy.

Nastav v biose mod sata zariadeni, bud tam bude compatible alebo tam bude moznost sata ako ide.

Ten mód v BIOSe nomůžu najít....

Hledej něco kolem AHCI

alebo enhanced