» Poradna » Ostatní

Problém se SATA diskem

Zdravim, mam problem se SATA diskem, konkretne to, ze jednoho krasnyho dne, pri zapnuti pocitace se mi pocitac zasekl na uvodni obrazovce WIN XP Profi, jak tam behaj ty kulicky, ktery behaj furt, ale nic se jinak nedeje. Zkousel jsem ruzny stavy nouze a podobne, ale vzdycky se ve stejny casti zasek. Nejdriv sem myslel, ze to je ramkou, a tak jsem zkusil jinou, ale problem se tim nevyresil. Tak jsem zkusil jinej disk s jinym OS (WIN 98), kterej najel. Zacal jsem s tim zkouset ruzny veci a snazil jsem se prijit na to, kde je chyba a pak me napadlo, ze by to moh byt disk (Seagate Barracuda 80GB SATA). Pres WIN XP CD jsem nabootoval do rezimu opravy systemu a spustil chkdsk. Zasekl se na 2%. Kdyz jsem z bootovaci nabidky WIN XP vybral Obnoveni adresarovych..... , tak to taky zpustilo chkdsk, ten se zarazil na 11%. Dal se nedostanu ani kdyby nevim co. Poradte prosim co s tim, potrebuju se dostat do win a nemuzu si dovolit formatovat disk, mam tam citlivy data a nemuzu se k nim nijak dostat (v DOSU Access denied). Diky Rob

Odpovědi na otázku

a) Zkus ten disk otestovat, stahni si ze http://www.seagate.com/support/seatools/ Se... Desktop.b) Je mozny, ze sel do kytek boot sektor atd. , vezmi bootovaci CD WXP, spust konzoli, a oprav jej prikazy fixboot, fixmbr.V jakym systemu mas disk, NTFS ? Pokud ano, mas zapnute nejake ochrany, sifrovani ? Slo by ten disk prihodit k jinemu s funkcnim OS jako sekundar a data z neho vytahat. Pod W98 pouzit nejakou utilitu jako NTFS for Win atd. Jestli se sekl CHKDSK, tak to nevypada moc dobre :((((

No, tak to zkusim poslat jeste jednou, a to navod, pomoci nehoz jsem jednou rozchodil zbourana WXP. System se ocitne ve stavu jako po instalaci, je to obnoveni dulezitych systemovych souboru ze zaloh. Pokud je ale chyba fyzicky na hadru, asi to moc nepomuze.Ach ty ovladače...A co takhle původní systém obnovit? Dostaneš se do konzoly? Jestli ano, tak zkus toto:md tmp copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bakcopy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bakcopy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bakcopy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bakcopy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bakdelete c:\windows\system32\config\systemdelete c:\windows\system32\config\softwaredelete c:\windows\system32\config\samdelete c:\windows\system32\config\securitydelete c:\windows\system32\config\defaultcopy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\systemcopy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\softwarecopy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\samcopy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\securitycopy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default Jestli ani toto nepomůže, tak jsou data v háji.

Omlouvam se za tu tapetu, nejak jsem nedostaval na vedomi, ze prispevek byl odeslan.

Ja som kúpil nový komp so S-ATA diskom Maxtor 80 GB 8MB cache, Windows XP home, po 3 hodinach windows v haji-nenačítali a reklamacia. Preinstalovali windows aj s patchom a po 3 hodinach doma zase to iste. Tak som sa nasral a vymenili mi S-ATA za IDE 80 GB 8 MB cache a už to ide všetko ok. S-Ata si ešte dlho nekúpim. Porozmíšľaj o výmene disku:(.Ahoj

Sorry za gramatické chyby. Ešte spím.