Problém se dvěma totožnými gamepady

Dobrý den,se známým jsme se rozhodli si koupit stejné gamepady TRACER Shogun TRJ-208 PC.Po zapojení a nainstalování ovladače vše proběhlo jak má.Ovšem teď nastal problém ve hře FIFA 15, kde jeden gamepad funguje jak má, ale druhému se neukládá žádné nastavení ovládání (po restartu hry je druhý gamepad zcela vyresetovaný) .Další problém nastal s nastavením výchozího gamepadu, kdy je vždy výchozí gamepad, který je zapojen do určitého USB 3.0 portu, ostatní jsou vždy pod ním.V registru systému jsme možná nalezli problém. Gamepady se nám ukazují jako jedna položka s totožným VID a PID (HKEY_CURRENT_USER - System - CurrentControlSet - Control - MediaProperties - PrivateProperties - Joystick - OEM ) http://s20.postimg.org/5stlsjbn1/screenshot_237.png .Po vyzkoušení programu x360ce se nám podařilo nastavit jiné hry zcela bez problému (program rozeznal oba dva gamepady a my jsme si je mohli nastavit podle sebe) .Dříve jsme měli gamepady od Geniusu, kde tyto problémy nebyly (oba dva gamepady měly v registru systému vlastní VID&PID i OEMName a FIFA s nimi neměla jediný problém (proč jsme se rozhodli pro změnu je ten, že se známému jeho Genius rozbil) .Nesetkal se někdo z Vás s podobným problém a případě jak jej vyřešit?Těžko se to vysvětluje, ale jednoduše potřebujeme určit, který gamepad bude jako primární (v jakémkoliv USB portu) a který jako sekundární. A za další jak nastavit oběma gamepadům různá OEMName, aby se ukazovaly odděleně a ne dohromady v jedné položce se stejným OEMName. Pokud FIFA nerozpozná dva různé gamepady, tak nebude u sekundárního gamepadu ukládat jakékoliv nastavení.Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. A prosím zdržte se komentářů typu, že jsme si měli koupit Xinput ovladač typu Xbox 360 controller a pod. . Jednoduše se nám to k našemu občasnému hraní cenově nevyplatí.Samozřejmě jsem zkusil napsat Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

V Zařízení a tiskárny sice dva gamepady vidíme, ale po rozkliknutí jakéhokoliv z nich naskočí vždy stejná tato tabulka kde jsou oba dva gamepady http://s20.postimg.org/43kikgvxp/screenshot_237.png . Někde jsem četl, že toto nelze upravit, ale raději se ptám, rád bych tento problém nějak vyřešil.

Levne smejdy, kde se setrilo, jak se dalo. Divim se, ze je x360ce rozeznal (puvodne tam identifikace podle USB portu nebyla, asi dodelali casem). Nejjednodussi by bylo jeden z nich hodit do skrine (stejne se brzo vytahne) a dokoupit neco jineho od jineho vyrobce.Jen vam preju, at nejakou chvili vydrzi.

Jeste me napadlo pohrat si s http://www.hidmacros.eu/download.phpSam to vyuzivam pro 2. klavesnici, ktera slouzi na makra.

Máme pouze tyto dva problémy, opravdu by stačilo přejmenovat jeden z gamepadů a vše by bylo tím pádem vyřešeno. Jakoby si momentálně sdíleli své VID a PID a proto se nezobrazí jako dva různé gamepady.A že se jedná o šmejdy, možná ano, ale používají Windows standard v podobě Universal Generic USB Gamepadu.

Direct control? Pak to dokaze vyuzivat cokoliv s podporou tohodle. I muj stary Logitech Dual Action ovladace nepotreboval pod XP/Vista/7 (ale na W8.1 uz jo, bez toho se automaticky vypinal, nevim kde soudruzi z MS udelali chybu).

Ano gamepady jsme zapojili a už fungovaly. Jenom jsme museli kvůli absenci nastavení vibrací doinstalovat jeden ovladač z traceru, který se tváří jako upravený Generic Universal gamepad ovladač.

U meho primalniho gamepadu, x360, bych byl rad, kdyby sli vibrace vypnout v ovladacich :/ Nikdy jsem jim neprisel na chut.Pro tyhle levne gamepady, co se systemu hlasi pod stejnym ID existuje jedine softwarova cesta pomoci rozeznavacky diky cislu USB portu, takze po vytazeni a nacpani do jineho USB vas asi prenastavovani nemine.System proste nema sanci ta zarizani odlisit, je to prakticky to same, jako pouzivat 2 klavesnice.

Stále jsme problém nevyřešili . Potřebujeme aby měl každý gamepad vlastní VID a PID, respektive aby měl každý vlastní položku v regeditu. Poté už nebude problém gamepady přejmenovat aby je FIFA rozpoznala jako dva různé gamepady.

Rekl bych, ze to nepujde. Ani x360ce neni vsemocny - napr. ma problemy s enginem Unity, to byl duvod koupe xbox ovladace. Zalezi na tom, jakym zpusobem ta hra ten ovladac detekuje (jestli podle HW, nebo vyuziva identifikaci systemem).Jak uz jsem navrhl, pravdepodobne by pomohla koupe ovladace od jineho vyrobce.Jeste me napadlo pouziti neceho, kde by se na ten ovladac nabindovaly klavesy, jenze tim se vyradi analog a v lepsim pripade bude fungovat jako digital.

Např. na Rocketleague musíme použít onen program x360ce, který funguje bravurně (včetně pravé analogové páčky) .Bohužel když jej použijeme u FIFY, tak pravá analogová páčka přestane fungovat, která je ve FIFĚ hodně potřebná.Jako můžeme hrát na alternativní nastavení, které není od našeho až tak rozdílné, ale raději problém vyřeším než se takhle přizpůsoboval.Po týdnu se mi ozvali konečně z Traceru, že se na tento problém podívají https://www.facebook.com/tracer.eu/posts/101544582... , tak uvidím a případně dám vědět jak to dopadlo :) . Jsem alespoň rád, že se Tracer ozval a předal zprávu technikům, kteří snad této problematice budou rozumět více a budu doufat, že problém nějak vyřeší.

Pocitam v nejake SW reseni, nebo zkusi upravit nejakou knihovnu, jenze to se pak systemu nemusi libit :/Proste si usnadnili praci, vsechny chipy systemu nahlasuji stejna cisla. Asi s pouzitim 2 gamepadu najednou nepocitali (na PC to neni tak bezne, ale sam to takhle provozuju - jeste ze mam vzadu 8 USB ;).