» Poradna » Počítačové sítě

Problem s wifi

Ahoj. Mam problem s pripojenim na wifi. Sestre na laptope ide net cez wifi v pohode, je pripojena., No ja sa nemozem pripojit ani na laptop moj ani na mobil. Zadal som aj spravne heslo, no nejde to. Na mobile ak dam nacitat stranku, mi po chvili napise: No Gateway reply. Neviete kde moze byt problem? Chlapik co to instaloval sa s tym babral na klasickom PC, a potom aj na segrinom pc. Ja som nebol vtedy doma, tak neviem co a jak...Dakujem.

Odpovědi na otázku

To mi taky nevime co a jak.
K wifi siti se pripojite nebo ani to nejde? Pak zrejme spatne nastaveni zabezpeceni (WEP vs. WPA vs. WPA2, WPA TKIP vs. WPA AES; spravne SSID a tak dale... zkontrolovat, jestli zarizeni nemusi byt ve white-listu MAC adres, zda je zadane spravne heslo...)
Pokud se k siti pripojite, je treba zkontrolovat, zda dostanete spravnou IP adresu, branu a masku, dale adresy DNS.

PS: A "dost velky vliv" ma pouziti spravne wifi normy - 802.11b vs 802.11g vs. 802.11g s kdejakym proprietalnim urychlovacem vs. 802.11n. Pokud vsechna pripojovana zarizeni normu neumi, musi byt na AP nastaveno, aby komunikovala i na pomalejsich standardech.

Ano, k wifi sa pripojim, aj tam aj tam. Aj zadam noirmalne ten WEP key spravny, len to potom nenacita nic,teda net nejde

Dostanete korektni IP adresu, masku a branu od DHCP na routeru? Overte pres ipconfig.
Dalsi sikovne prikazy jsou ping a tracert.
Ping na 77.75.76.3 funguje nebo ne?