» Poradna » Počítačové sítě

Problem s wifi

Dobry den. Jelikoz jsem si poridil k vanocum novy notebook , tak jsem si ho chtel dneska zapojit do domaci site+ prijimani internetu jak notebook byvaly. Abych objasnil situaci ktera u mne doma je.

Internet mam od o2 tudiz kabel jde ze zdi rovnou do Huawei EchoLife HG520i a zneho to je vedene do routeru Owislink AirLive WL-5460AP. Na pociteci ze ktereho je siren internet mam OS WIndows XP SP2. Jenze na notebooku mam Windows 7 (windows XP mi to nedovoli nainstalovat- hazi to chybu pri instalaci). Do nastaveni routeru Huawei jsem se bez problemu dostal a nastvavil tam Wireless vysilani internetu.. Ten na notebooku bez problemu prijmu, ale je to strasne pomale ..priblizne asi tak 20 Kb/s. Jenze do Routeru AirLive se za boha nemuzu dostat pres defaultni IP kterou udava vyrobce. Problem je tom, ze prijmout bezdravou sit airlive na notebooku nemohu, zatimco signal vysilajici z Huawei ano. Na byvalem notebooku to bez problemu fungovalo ( prijimani airlive site, OS XP) Pomoci site airlive jsem take sdilel datat mezi notebookem a desktopem.. Dekuji za rady

Odpovědi na otázku

Tohle, hochu bude špatný. Ty jsi ani nepoznal, že na NB máš satana. A nastavení wifi na routeru začíná, jak jinak od MANÁLU. A nastavení routeru jako takového samozřejmě a pouze jen přes UTP.

Jsou vánoce, tak nestraš se satanem (třeba je to jen čertík Bertík ). S tím manuálem samozřejmě souhlasím, ale skoro bych se vsadil že má wifiny na obou routrech nastaveny na stejném kanále a ruší se mu.