» Poradna » Počítačové sítě

Problem s wifi-ZNOVU

Dobrý den,zakoupil jsem si wifi router D-link Dir 300.Připojil jsem si internet vše nastavil a jede to,ale když jsem začal stahovat,tak jsem zjistil problem.mam dva PC(stolní a notebook) do stolního to mam vedené s routeru přes kábl ale do notebooku přes wifi.Mam 20mbit/s internet a v PC to téhle rychlosti dosahuje ale v notebooku ani když jsem metr od routeru to nejde víc než 8mbit.Vlastně přesně při stahování se to většinou sekne přesne na 1MB a to je konec a dál jak kdyby byla náká bariera nebo co,ale občas je zajímavý že to jede i přes wifi na notebooku kolem 20mbit a pak to zase nejede..je to jak májový počasí a jaksi nevidím chybu. Jo mam systemy UBUNTU 9.04 a WINDOWS 7 a notebook ACER Extensa 5430

ze by tohle problem
když jsem v ubuntu napsal do terminálu iwconfig tak to vyhodilo následující:
IEEE 802.11bgn ESSID:"chroust"
Mode:Managed Frequency:2.437 GHz Access Point: 00:22:B0:98:98:0F
Bit Rate=1 Mb/s Tx-Power=27 dBm
Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr=2352 B
Power Management:off
Link Quality=56/100 Signal level:-59 dBm Noise level=-95 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
dále nastavení wifi v routere
nastaveni 1
nastaveni 2

Ted třeba když píšu příspěvek zkusil jsem jen tak svicně stahovat ubuntu protože mají dobrý mirrory a jede mi to viz důkaz přes wifi docela normálně
dukaz
Prostě nijak neměním rychlost nic na routeru a chvilu mě to jede normálně a chvilu stím omezením..už absolutně nevim v čem je problem..a rady typu že ty pády jsou normální i když vidím,že to jde rychle tak nevěřím že je to normální..díky a s pozdravem chroust

Odpovědi na otázku

ježiši to neumí html: tak pokus dvě:
Dobrý den,zakoupil jsem si wifi router D-link Dir 300.Připojil jsem si internet vše nastavil a jede to,ale když jsem začal stahovat,tak jsem zjistil problem.mam dva PC(stolní a notebook) do stolního to mam vedené s routeru přes kábl ale do notebooku přes wifi.Mam 20mbit/s internet a v PC to téhle rychlosti dosahuje ale v notebooku ani když jsem metr od routeru to nejde víc než 8mbit.Vlastně přesně při stahování se to většinou sekne přesne na 1MB a to je konec a dál jak kdyby byla náká bariera nebo co,ale občas je zajímavý že to jede i přes wifi na notebooku kolem 20mbit a pak to zase nejede..je to jak májový počasí a jaksi nevidím chybu. Jo mam systemy UBUNTU 9.04 a WINDOWS 7 a notebook ACER Extensa 543
http://img528.imageshack.us/img528/6272/probleml.png...
když jsem v ubuntu napsal do terminálu iwconfig tak to vyhodilo následující:
IEEE 802.11bgn ESSID:"chroust" Mode:Managed Frequency:2.437 GHz Access Point: 00:22:B0:98:98:0F Bit Rate=1 Mb/s Tx-Power=27 dBm Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr=2352 B Power Management:off Link Quality=56/100 Signal level:-59 dBm Noise level=-95 dBm Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
dále nastavení wifi v routere
http://img188.imageshack.us/img188/679/wifi.png... http://img520.imageshack.us/img520/4905/wifi2.png...
Ted třeba když píšu příspěvek zkusil jsem jen tak svicně stahovat ubuntu protože mají dobrý mirrory a jede mi to viz důkaz přes wifi docela normálně
http://img210.imageshack.us/img210/1738/wtfi.png...
Prostě nijak neměním rychlost nic na routeru a chvilu mě to jede normálně a chvilu stím omezením..už absolutně nevim v čem je problem..a rady typu že ty pády jsou normální i když vidím,že to jde rychle tak nevěřím že je to normální..díky a s pozdravem chroust

Meranie rychlosti prenosu cez internet nieje zrovna najpresnejsia a najlepsia metoda v pripade problemov na wifi strane.
Ak si na Linuxe, urobis lepsie ked zadas v konzole prikaz: ping IP_Routra -i 0.2 -s 5000 ako root...
a sleduj ci sa ti bude rychlost menit... pritom sleduj kvalitu signalu = "Link Quality"
Ak sa bude menit kvalita je moznosti viac... Bud mas zarusene pasmo, alebo sa zhorsuje kvalita signalu odrazmi od okolitych predmetov. Odrazy sa daju potlacit znizenim vykonu...