» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s wifi u tabletu Lenovo Yoga

Mám takový zvláštní problém na tabletu Lenovo Yoga (B8000H) první generace s procesorem mediatek. V dostupných wifi sitích se objevuje síť se jménem "NVram warning: Err=0x10". Problém jsem googlil a skoro vyřešil díky tomuto návodu http://c.mi.com/thread-123945-1-0.html . Udělal jsem na tabletu root a vepsal do souboru "WIFI" MAC adresu, která tam chyběla, tak jak to říká návod.Problém nastává, když se tablet vypne, pravděpodobně se soubor při zapnutí přepíše a síť je tam znova (to už návod neřeší). Ono by to ničemu nevadilo, ale problém nastává, pokud se tablet chce připojit k wifi síti, která vysílá na kanálu 1-3, v kterých vysílá i tato "wifi síť", prostě to nejde.Neřeši tohle někdo?Děkuji všem za rady

Odpovědi na otázku

Vidim, ze si celkom zdatny, ked si to spravil podla toho navodu. Vyriesit zbytok by sa dalo ak by si mal SDK (software development kit) v ktorom sa da najst popis hodnot, ktore maju byt zapisane do NVRAM. SDK pre starsie cipy hovori, ze existuje prikaz pre zapis do NVRAM: nvram_set. Mozno to funguje aj pre cip, ktory mas v tom tablete, akurat je potrebne vediet co je tam potrebne zapisat. Tych hodnot tam vyzera byt nejak malo. Ved takmer vsetko to ma nulu.

Možná je to už zbytečné, ale řešil jsem stejný problém u jiného zařísení s mediatekem. Sice dle výše uvedeného návodu zapišu Mac adresu jakou otřebuji, přenesu zpět do zařízení,ale toto nastavení nepřežije obyčejný restart. Takže je opět nutné toto vložit. Pak jsem ovšem našel stránku kde se řešil tento problém a podle tohoto návodu jsem konečně docílil toho, že Mac adresa zůstává pořad stejná,přežije jakykoliv restart. Když jsem zapisoval potřebnou Mac adresu ( je možné si navolit jakoukoliv) všiml jsem si, že púvodní Firmware obsahoval samé nuly a tím pádem se Mac adresa vytvářela náhodně - pokaždé byla jiná. Po použití tohoto návodu je vše OK. Zde je odkaz na XDA https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/tuto... ...snad to někomu pomůže, jen tak mmochodem, nepomohla ani aplikace Nwram fix z googleplay