» Poradna » Počítačové sítě

Problém s wifi (routerem), prosím o radu

Dobrý den. Mám nový router (co rozvádí internet a kabelovky), i wifi router (TP Link). Obojí jsem měnil, protože mi před cca měsícem začala zlobit wifi. Jsem na notebooku cca 10 metrů od wifi routeru. Občas wifi na ntb přestane fungovat. Dole na liště mi ukazuje ikonka plný signál (nebo jedna chybějící čárka), ale internet nefunguje. Tento stav přichází náhle, ale vypozoroval jsem, že vliv na to má chod pevného počítače (10 metrů od mého ntb), do kterého je internet veden kabelem. Při zapnutí/vypnutí/zotavení PC ze spánku se mi na ntb wifi takhle zasekne. Dělá to to samé jak s novými, tak se starými krabičkami. Když je zrovna vše v pořádku, naměří mi speedtest.net D/U 60/60, což mi přijde super, ale když nastane výše popsaná situace, stránka se ani nenačte. Zkoušel jsem také měřit na mobilu. Výsledek byl stejný. Během toho výpadku, mi mobil zobrazil 0,01/0,01, což vylučuje chybu přijímače v ntb. V PC mám novou desku, kterou jsem sehnal jen dočasně, místo staré, která se rozbila. Přibližně od té doby zlobí wifi. Nemůže mít na to vliv ta deska? Ona stojí za "starou bačkoru". Občas s ní PC problikává, programy se sekají, nebo dokonce padají. Dohodil mi ji jeden kamarád. Je to stará deska od ASUSu s nějakým špatným chipsetem. Router mám umístěný v úrovni PC, pár cm od něj (5 cm cca). Za každou radu budu rád.PS: Omlouvám se za moje nevzdělání, jsem laik.

Odpovědi na otázku

tak to sem zvědavej co z nich vypadnemůj odhad. zdroj u PC, špatná elekroinstalace, nebo lednička

Lednice je daleko :D metr od ntb a 10 metrů od PC a routeru. Teď jsem dělal další test. Spustil jsem hru. Naměřený download byl okolo 6 Mb/s v menu hry. Pak jsem s autem vyjel na trať a download byl okolo 2 Mb/s. Po návratu do garáže opět 6 Mb/s. Po vypnutí hry 0,25 Mb/s. Po vypnutí PC nešlo 2 minuty vubec nic, po dvou minutách jsem na ntb naměřil 62 Mb/s. Vážně nechápu, jestli to je tou deskou nebo tak. Zítra zkusím dál router na skříň, aby byl dál od PC.

S největší pravděpodobností dochází ke kolizi IP adres. Nemáš náhodou třeba u toho PC nastavenu pevnou IP?

Jak to zjistím?

Zjistíš to třeba ve výpisech ipconfig /all

V nastavení vlastností síťového adaptéru - konfigurace TCP/IP

Problem se vyřešil. Dal jsem router na skříň, co nejdál od PC a všechno jde mnohem líp. :) Díky za odpovědi

Pánové... prosím znovu o pomoc. Sice už internet na ntb při zapnutí/vypnutí PC nepadá úplně, ale dost se zpomalí a zvýší se odezva. Zkusím, jestli se netlučou ty IP adresy.

No tos měl zkusit hned Je to velmi snadné, prostě se podívej, jestli u některého z počítačů nemáš nastavenou pevnou IP.

http://ctrlv.cz/yvqk Je to ono? Tohle je screen z PC (přes kabel. Na ntb mi to ukazuje to samé (přes wifi).

Prosím :D poraďte někdo :/

V tom "zozname" si označ Internet Protocol Version 4 - Vlastnosti (pod tým) a všetko nastav na Automaticky. Už sa nebudú hádať. Čo router ponúkne, to karta zoberie....

Omlouvám se, ale nevím kde mám co nastavit :/ nemůžu to najít :( kde prosím přesně ?

Jestli z obrázku který si poslal a z návodu z předchozího příspěvku nevíš co kde máš nastavit a kde to najít, tak to opravdu nemá cenu a bude lepší když se v tom nebudeš vrtat.

Omlouvám se... Byla to jen nepozornost. Vše už na auto nastavené je...

...tak to už máš nastavené, tak ještě pověz, jestli je problém vyřešen. Pro ostatní, víš?...