» Poradna » Web a internet

Problém s wifi připojením

Od včera mi zavedli internetové připojení od cznet. Přijel člověk. Zapojil router do zásuvky na internet. Něco nastavil a mělo vše jít v pořádku. Jenom že, asi tak po deseti nebo patnácti minutách mi internet spadne a nejde se připojit. Na notebooku a mobilu signál vidím. Nechce se ale připojit. Když jsem se koukal přes televizi, nenašlo to nic. Pomůže jenom vypojení a zapojení routeru do zásuvky. Bohužel funguje zase do 15 min a spadne. Zkoušel jsem něco najít na internetu. Vyzkoušel jsem změnu kanálů a aktualizovat ovladače. Vypadne to i když sedím u něho. Router mám od TP-Link (tl-wr840N). Měl bych zavolat na servis ať sem zajedou, nebo někoho napadá čím by to mohlo být ??? Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Rušení od okolních wi-fi. Po určité době se paměť routeru zahltí chybnými pakety a spojení spadne. Po restartu routeru se paměť vyprázdní, spojení funguje až do jejího zaplnění a tak pořád dokola.Jediné řešení je udělat si sken okolních sítí (např. pomocí InSSIDer) a přejít na volnější kanál. Ale někde (typicky panelák - sídliště) to nepomůže, protože okolí je "zasekané"spoustou wi-fi které se vzájemě tlučou.Pomůže jen přechod na 5GHz pásmo kde je volněji. Toto pásmo ovšem musí umět jak router, tak i zařízení která se mají připojovat.

Koukám na to přes ten inSSIDer. V bytovce jsme tři. Každý na jiném kanálu.

Poslat obrázek se ti asi nechce, že? No nevadí, co se dá dělat...

Ještě jsem kouknul na ten program, když to spadne. Kanál 6* se změní na 6-2. Jestli to pomůže.

V konfiguracii routra si nastav kanal fixne (nie na auto) na niektory volny (nezaruseny) a sirku kanalu si nastav na 20MHz.

Nastaveno. Jinak tohle bych měl mít nastaveno jak ? Mode: 11n only 11gn mixed 11bgn mixed

Ak mas dobry signal (aspn -60dBm), tak nastav 11gn.

Tak dobrý nemám. Jenom kolem 40. Zkusil jsem to i tak. Trvalo to akorát déle. Nakonec to vypadlo také.

Signál se měří v -dBm takže -40 je silnější (lepší) signál než -60 (10x)....

Pocitac s ktorym ti to vypadava vypni a vyskusaj ako sa to sprava s inym pocitacom (mobilom). Mozem ti prezradit, ze nevypadava router, ale tvoj pocitac, takze v nom musis hladat chybu.

Ale no tak, k ničemu takovému rozhodně nedojde a ani omylem ne za 15 minut :) Bydlím v zarušeném paneláku a router mi jede nepřetržitě půl roku bez výpadku. Je to TP-LINK ;)

Nic jiného mě nenapadá. Musí být špatný router. Zavolám na servis, ať si to vyřeší.

Ked Internet spadne cez wifi, tak cez LAN to potom funguje este normalne? (myslim ked to nerestartujes)

Jo funguje dál.

" internet spadne" - Kam?

To se snažím zjistit.