» Poradna » Počítačové sítě

Problém s Wifi připojením

Máme wifi přes sluzbu inext.cz, rychlost mame mit 1 mbit, chcou za to cca 1000/mesic... Jenze pruser je v tom, ze to ani ten megabit nejede.... Vetsinou to jede kolem 50 kb/s, skoro vubec se to neda pouzivat. Kdyz jsme volali poskytovateli, tak ten nas docela odbyl, ze vina na jejich strane není, ale kde teda??? Antivirus viry nehlasi a kdyz jsme to meli kdysi zavirovane, ze klesla rychlost, tak to poskytovatel videl, ted ne....
Kde muze byt problem?? A vyplati se prejit od wifi k ADSL, kde je za polovicni cenu 8 mbit/s???? I za cenu vyhozenych penez za prislusenstvi na wifine?

Odpovědi na otázku

Vas provider je
1. Drahy
2. Neochotny
3. Hloupy
Pokud mate tu moznost, jdete jinam, treba k O2, nektere komponenty z vasi stavajici wifiny mozna pujdou s uspechem vyuzit treba na zprovozneni domaci bezdratove site, nebo je prodejte, co prodelate, mate za par mesicu zpatky za levnejsi/rychlejsi internet.

Jen aby nedošlo ze strany uživatele k mýlce - jseš si jistý, že to bylo 50kb, a nikoliv 50kB?
On je v tom docela podstatný rozdíl
Ale pokud je to opravdu 50kb - tak jsi na úrovni vytáčeného internetu modemem.
Ona ta WIFI prostě některé problémy má ( rušení, vzdálenost a pod.), a to neuvažuju, že tě provider opravdu vědomě ignoruje nebo okrádá...

Ako si prisiel k tomu udaju 50kb/s ?

1Mbit za 1000 kč: A s jakou agregací prosím Tě? Okamžitě zrušit, poslat ty vydřiduchy tam kam patří a vzít třeba ADSL. Jen tak pro zajmavost, kde bydlíte? Zajimalo by mě v jaké oblasti může takový provider ještě fungovat...

Zlínský kraj, agregace 1:6, měsíční paušál 990 kč. Nabízí i levnější, ale má to ošetřené že pouze u skupinovych pripojek s minimalne 3 uživateli a nebo potom že je to s omezenym mnozstvim prenesenym dat měsíčně.....
Jinak jsem rychlost zjistil na www.dsl.cz možná jsem se sekl, ale fakt to jelo strašně pomalu, většina stránek se ani nenačetla.

Tak to si sa musel seknout o hodne.
Vis ty vubec jak se mera rychlost spoja abys mohol uplatnit reklamaci?

Přejděte na ADSL. Wi-fi už je většinou dnes zarušené a skoro nepoužitelné.

To je blbost. Se slusnym poskytovatelem neni problem.

Je otazka, co je slusny poskytovatel.
Scvalne mrknete sem :
www.petrkovice.net ...
a napiste svuj nazor.

ADSl bych nechtěl - slabý upload,nicmeně varianta s 512 upload už začíná být civilizovaná.Jinak váš poskytovatel je pr.ase osobně mám násobek za 350korun.Zvážil bych - ne že zvážil ale propšmíroval bych okolí a s současným se rozloučil.
Obzvláště pokud máte jednou již koupené příslušenství tak bych si s tím hlavu nelámal.Za 1000 korun musí vypadat trochu jinak přístup providera doba kdy nešlo ho kopnout do zadní časti těla a přejít jinam je pryč ale někteří vykukuvé to pořád nepobrali.

Vyskúšal by som program NetActivity Diagram od www.metaproducts.com. Treba spustiť sťahovanie veľkého súboru (aspoň 100 MB) a sledovať, ako bude vyzerať prenos dát. Tento program Vám pekne ukáže, čo dokáže preniesť Vaša sieť. Naše DSL na Slovensku chodí okolo 4 mega. Teda tak ako je to v zmluve.
Mimochodom: všetky Wifi siete majú obmedzenie, teda ak niekto začne sťahovať dáta, jeho pásmo sa automaticky začne zužovať. Pri veľkom súbore sa znižuje z 1 mega až na 64 kilo. Nakoniec to v programe uvidíte.

Já mám PODU, za 500- měsíčně 4,5 MB/s, žádná omezení a to tahám jako drak ! Výpadky minimální...plná spokojenost, na ADSL bych už nešel nikdy. Net jede plnou rychlostí (i když stahuju celý den jako urvaný z řetězu z RAPIDu)

teda je je fakt, že to je 5,4 pásmo, ne 2,4....mi teď došlo..

Prosim tě taham velký soubory na wifině a frčím běžně kolem osmi mega .Nelze začít z 1mega - když začínám na 8...Jinak běžím ve vyhrazeném pásmu a jako u všeho je to věc providera a technologie která je použita.není wi-fi jako wi-fi není provider jako provider.Všechny wi-fi sitě mají jediné omezení - dané použitou technologiia tím co v siti poskytovatel snese a dovolí a samozřejmě jakou má komnektivitu.Není to pravé ořechové 10mega rozstřelit mezi 500 lidí na 2.4 a doufat že to nějak dopadne.Ano i takoví jsou a je jich celkem hodně.

Aktuální test měření:

Rychlost připojení k internetu: 44,2 kbit/s
Rychlost stahování dat: 5,5 kByte/s
Rychlost odezvy (ping): min 75,871 ms
max 1641,470 ms
O 1108,758 ms

Je to v pořádku, ¨když mi to má jet megabit?????? Jinak ne hotline nám řekli, že pokles rycholosti muze byt dan tim, ze hodne stahujem, že když se bude stahovat večer, tak to může mít ještě dopoledne dopad... Tak si máme zvýšit rychlost a nebo omezit stahování.... Ale až takový pokles rychlosti mi přijde za ty prachy fakt přehnaný. Tad s tim brouzdam a je to nepouzitelne.. Nejel i modem přes pevnou o něco rychlej?

img90.imageshack.us ... promin ale ja stahuju taky a ty rychlosti sou trochu jinde a to prosim je torrent ktery nekteri provideri s oblibou režou jak se dá.Tvůj provider je trochu parchant

Ak si to teraz skusal z inej domeny alebo od ineho ISP, tak ti ani ADSL nepomoze...

Vyskusaj ping najprv na router a potom na server poskytovatela a hod nam sem vysledky
A pomohlo by nam ak by si nam presnejsie popisal topologiu tvojej siete az po antenu...

Tiez je dost nutne v case testovania povypinat vsetky programy hlavne internetu sa tykajuce napr. bittorent, p2p programy firefox a pod.

Samozrejme byly vsechny P2P vypnute..... Jinak jsem ted nic noveho nezkousel, pokud jsi myslel to ze ted mam jinou IP adresu, tak predtim jsem to psal z mista studia a ted to pisu z domova, kde mame ten problem. Jinak pripojeni mame takove... Na strese antena, v jednom dome mame router a pripojene 2 pc, v dalsim dome kancelar a tam je taktez router a tam jsou pripojene 4 pocitace... Ale bylo to takto uz nekolik let a vzdyc to fungovalo, az ted se to zhorsilo....

Chapem, ze to mphlo fungovat, ale ak ti mame poradit je nutne nam dat presnejsie informacie...
Kde su vypisy tych pingov?
Tiez by nam pomohlo aby si nam popisal presne ako su poprepajane zariadenia ktorymi sa dostavas na internet.
Zacni PC kde to ide pomali a postupuj az k antene...
Konkretne nas zaujima ako mate router "v dalsim dome" spojeny s routrom "v jednom dome"...
A hodil by sa vypis sietovych nastaveni PC a routrov...
Ak si netrufas nam poskytnut podrobne informacie, neostane ti nic ine ako si to dat preverit niekomu ktory bude vediet ako postupovat vo vyrieseni problemu...
Pokial sa problem tyka vsech pocitacu v jednom i druhem dome, zaca by som hladat problem v nastaveni anteny pripadne prehliadkou kabla a konektorov...

Ja vam reknu cokoliv, problem je v tom, ze se v pocitacich az tak nevyznam. Internet jede pomalu na vsech pocitacich... Konfigurace vsech 6 asi nema smysl vypisovat. Máme 2 routery, D-LINK DI614+. Test rychlosti jsem provedl na www.dsl.cz . Jak je propojena sit... Bohuzel presne nevim. Ze zdi vede kabel z takove pripojky ze zdi do WAN, predpokladam, ze je to nejak propojene s antenou na strese,mozna se pletu. V tomto dome je druhy pocitac pripojeny normalne do routeru do LAN. Ve druhem dome maji stejny typ routeru a stejny typ pripojeni, akorat nevim, jestli ten router chyta signal ze strechy nezavisle na mem routeru doma a nebo se musi napojit na nas router, protoze nam rekli, ze bych mel mit router na okne, aby se mohli v praci ve vedlejsim dome pripojit.
Vypis sitovych nastaveni.... nevim co presne vypsat... Klidne vypisu ale napis mi prosim ktere udaje..

Jinak pokud se jedna o problem anteny tak to firma nebyla ani ochotna prijet proverit... Rekli nam nejdriv, ze mame problem v pc... Ale ve vsech sesti??
Neni jeste moznost.. Ze se nam proste nekdo na wifi pripojil a pak se to zpomaluje?

Odhliadnuc od toho, ze s tvojim ISP asi nieje vsetko vporiadku vies zistit IP adresu obidvoch routrov a IP adresu ISP?

Jo ještě maličkost - po větě pokud budete stahovat večer bude to mít dopad ještě dopoledne bych současnýho providera je li možno ihned vyměnil - přeloženo do srozumitelneho jazyka - pokud stahnete za x víc než x strouhneme vám rychlost na dobu x takovým způsobem že vytáčený spojení na modemu byvalo rychlejší.
Udeřilo mně to do očí až ted - vždyt oni ti vlastně říkají že mají sit ve který traffic rozdělujou ve stylu stahujes musime te zkrouhnout protoze jsme kapku kapacitne předimenzovaní.Takže pokud stahuješ je pravděpodobné že i po překročení klidně i směšnýho limitu přenesených dat ti e rychlost ti de uplně do háje - inspirace FUP a upřímně řečeno to už v dnešní době raděj telekomunisty i ty už uplně drastický omezení přešly.
Já bych chtěl vědět konkretně - přenos dat, jaký konkretně při jakém objemu to bude mít dopad - odkdy dokdy a nenechal se okecat neurčitýma kecama chtěl bych čísla.

Jo tak to je presne Internext...taky s nima mam jiste svoje zkusenosti a velmi, velmi je nedoporucuju. Omezeny net, FUP, pingy jako krava...jejich pripojku jsem zrusil uz davno a jsem velmi rad. Ted mam doma ADSL 4Mbit/s a v praci na firme 4Mbit/s wifi od jejich konkurence na Vsetine a naprosto si nemuzu stezovat. Inext je drahy a jejich technici silene neradi neco resi, pokud je k tomu clovek vylozene nedokope. Je to banda vydriduchu, kteri prodavaji mizerne sluzby za nehorazne penize. K vasemu dotazu - v poradku to neni, trvejte si na svem, at to spravi. Pokud jde o muj nazor, vyplati se prejit k ADSL a to kazdopadne.