» Poradna » Notebooky

Problem s Wifi adapterom Notebook HP 250 G6 Intel Celeron N 3060 Win 7 Pro 32bit

Zdravim vas vsetkych.Mam taky problem,o ktorom sa tu uz popisalo pred rokmi habadej.Lenze teraz sa vyskytol aj u mna a som uz v koncoch s jeho vyriesenim.Takze: Notebook HP 250 G6 (1WY15EA(Intel Celeron N3060,Wifi-bluetooth adapter Intel Dual Band Wireless AC-3168.Operacny system Windows 7 Profesional 32 bit,zatial neaktivovany(ma uz napadlo ci aj to nemoze byt nasledok mojho problemu ale dufam ze nie).Stiahnute vsetky MS aktualizacie,ovladace pre uvedeny adapter aktualne.Notebook nema fyzicky prepinac(vyp/zap)na tele notebooku.Klavesami FX ani FN+FX to nefunguje.A stale mi to hlasi ze Wifi adapter treba zapnut hardwarovym tlacidlom.Skusil som skusobne nainstalovat ako druhy system Win 10 Pro 32bit,a v nom wifi aj bluetooth idu.Takze chyba hardwaru vylucena.Skusal som aj Win 7 64 bit a tiez nic.Akoby Win 7 nevedel zapnut tento adapter,jednoducho mu zapnut napajanie(asi).Ak niekto viete ako toto vyriesit tak budem velmi povdacny.Dakujem vopred.

Odpovědi na otázku

Tam su len drivery na W10 64bit.Ale na Intel stranke su drivery normalne aj na W7.Vsetko v pohode funguje,chipset driver sadol,grafika,touchpad,no proste vsetko.Okrem tohoto blbeho adaptera.

HP to ma riesene cez SW, tusim nejaky Wireless manager, nepoviem ti to presne lebo s HP notebookmi som uz par rokov nerobil. Ak ti ten riadiaci SW na Win 7 nefunguje, tak mas smolu a budes musiet bezat na podporovanom systeme.

Pokud neexistuje driver na danou konfiguraci tak máš smůlu.https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice... Kup tohle a problem je za par euro vyřešen.Mrezna karticahttps://www.mall.cz/sitove-karty/tp-link-brez...

Většinou na notebooku bývá nějaká zkratka pro zapínání/vypínaní WiFi klávesnicí. Já to mám třeba na FN+F2.Koukal na ten tvůj a je tam nějaký letadýlko na F12. Není to ono? Zkus stisknout FN+F12.

Diky za radu.ALe letadýlko tiez nefunguje.Ani spolu s FN ani bez neho.Ono to podla mna je v tom,ze HP majstri tam uz nedali zvlast tlacitko s tou antenkou ktore vacsinou byva vedla F12.Na starom Asuse to mam cez FN+F2.Nuz patram dalej

Tenhle model neznám, ale podíval bych se do manuálu nebo spíše na stránky výrobce, jestli nevymysleli nějakou novou klávesovou zkratku. Popř. by neškodilo zkontrolovat, jestli není adaptér vypnutý v BIOS, pak se na něj z operačního systému nemůžeš dostat.Předpokladem je, že máš nainstalovaný ovladač a není zakázaný ve správci zařízení.

V BIOSe je povoleny.Ovladac je najaktualnejsi a v spravcovi zariadeni je adapter normalne vidiet a nevykazuje ziadny problem(vykricnik).

Ahoj, resim ted uplne to same. Ovladace se v poradku nainstaluji, ale wifi zapnout nejde. Vyzkousel jsem vsechny mozne ovladace, varianty a stejne to nefunguje. Asi nejake nekompatibilni od HP s windows 7.

Tez mam problem!!! Dnes jsem to delal cely den. Stale bez fifi a zadny driver mi neprosel

Mám úplně stejný problém. Přeinstaloval jsem původní 10 na 7 vše funkční je na wifi mi nejde.

Ahoj, mám stejný ntb, stejný problém. Pod W7 64bit nejde. Pod Win10 ano, bohuzel je ntb koupeny pro tchyni a ta se s Win10 nenauci :D

Ahojte, pol dna som nad tym stravil, mam procesor i3 a AC3168 a jediny driver, ktory funguje pre wifi je Intel ProSet/Wireless software a drivers for windows 7 verzia 19.10.10.2. Normalne ide zapnut a vypnut wifi tlacitkom lietadielka, aj cez HP connection manager. Akurat nefunguje bluetooth, ani ho nevidno v systeme.Snad vam to pomoze.

A nemas instalacku? Nebo se to da nekde stahnout? Ja nasel jen same novejsi verze a nefunguje.

Kde najítIntel ProSet/Wireless software 19.10.10.2 ????????