» Poradna » Web a internet

Problém s Wifi - nechce připojit DNS

Zdravím, jsme student a na intru jsme si chtěli udělat vlastní Wifi síť, protože je tu jen jedna a ta při více připojení padá. Tak jsem si z domova přivezl router Getnet GR-534W normálně ho resetoval, zapnul, připojil přes Lan1 k pc, přihlásil se do něj, upravil Jméno wifi a heslo, a přihlašovací údaje do něj a pak jsem do něj ze zdířky ve zdi navedl kabel s internetem a router ho načetl, ale když to propojím s pc tak mi to pořád hlásí chybu DNS. Stránky se nenačítají... nevíte co s tím???

Odpovědi na otázku

A ten kabel ze zdi jste připojil do WAN portu?DNS řídí ten router nebo tam máte jiné? Kdyžtak zkuste obligátní googlovksé 8.8.8.8

Ano ren kabel jsem zapojil do Wan...Jestli DNS řídí router nwm ale asi jo protože tam nastavuje DNS 192.168.1.1 (jak primary tak secondary) ale na chodbě je nějaký větší server a zněj je podle mého napojena i ta zdířka ve zdi.

Jak máš nastaveno DNS?

192.168.1.1 tu nastavil router 8.8.8.8 mi nepustí router... on si to nevezme

A jste si jist, ze menite nastaveni DNS? Tam si totiz 8.8.8.8 a 8.8.4.4 vzit MUSI.Patrne omylem menite IP adresu rozhrani, pripadne branu, coz je neco uplne jineho.

Ano... Vlezu do nastavení Routeru->Internet-> Lan -> Primary DNS Server (8.8.8.8) a Secondary DNS Server (8.8.4.4) -> Apply a vyhodí to Web 192.168.1.1 říká "It should be a [0-9] number"....

To nesedi, DNS by si mal nastavovat v sekcii WAN a nie LAN.

už to mám... ve Wan bylo nastaveno u WAN connecting type: DHCP (auto config) a já to změníl na STATIC (fixed IP) a přepsal DNS na 8.8.8.8 a 8.8.4.4 a už vše běží servery se normálně načítají.... děkuji moc za "kopanec" správným směrem :D

Tvoj admin by nam nakopal pr*Dell :)

Proč nastavujete v LAN ?Měl by jste to nastavit na WAN - tam kde máte připojen internet, aby router věděl kam má předávat dotazy na DNS.

Tipnu si - ta sit na intru nepovoluje pripojovani neznamych zarizeni, zvlast pak ne routeru. Mate v pravidlech pripojeni nejake podminky, ktere to zminuji?

hele to ani nwm nezkoumal jsem to

Chyba. Prave to je ten spravny postup, obratit sa na admina tej siete.Vo vacsine pripadov toto povolene nie je a ja chapem preco.A je to tak spravne.

Bohužel se na admina obrátit nemohu protože tu více není než je... což je problém... a navíc je to s prominutím b****

Bol by b**** keby ti to dovolil tam pripajat ten router.Pretoze by si tym padom piloval pod sebou konar.Prestav si 40 izieb, kde kazdy bude mat pripojene bohvieco a bohvieako nastavene. Plus si predstav zarusenie pasma.Neslo by potom nikomu nic a v kuse by ta siet padala.To by bol vysledok takeho benevolentneho pristupu zo strany admina.

DObře ale sorry když jede 40 pokojů na jednu WIFI a jeden router tak to taky neutáhne a proto řešíme takové věci, kdyby byl admin co k čemu a zařídil alespon 2 nebo více sítí bylo by to o něčem jiném....

Tak to je druha vec. Len pamataj na to, ze castokrat je brzdou rozpocet.Verim tomu, zee vas Admin by to vybavil k spokojnosti a stabilite, keby mal k dispozicii potrebny obnos penazi na vynovenie technologie.

A spravny router utiahne omnoho viac, pokial je spravne zvoleny a nakonfigurovany :)