» Poradna » Počítačové sítě

Problém s Wi-Fi

Ahoj, mám problém v rodinném domě s wi-fi, router je na jedné straně domu a do pokoje, který je na druhé straně už signál vůbec nedosáhne nebo velmi slabě. Pořídil jsem si opakovač signálu do zásuvky (D-Link DAP-1320), jenže signál kolísá nebo úplně vypadne, takže se např. nedá nic hrát na pc přes internet pořádně. Vím, že asi jediné řešení je kabel, ale je to opravdu na daleko, tak jestli třeba neznáte nějaký lepší a spolehlivější opakovač signálu. Díky moc za každou odpověď a radu!

Odpovědi na otázku

Ten extender musí být ještě někde, kde nějaký signál je. Máte ho tedy umístěný na konci signálu z routeru? Můžete ještě zkusit přes aplikaci v telefonu poměřit, kde je poslední zbytek signálu, a tam (pokud je zásuvka) extender umístit.

Vtip je v tom, že opakovač do zásuvky je najhoršie riešenie aké existuje. Ak už niekto chce silou mocou používať opakovač, tak je nesmierne dôležité kde je umiestnený aby mal dobrý signál od routra a poskytoval dobrý signál počítaču. Vyskúšaj ho dať na predlžovačku a do takého miesta kde to bude lepšie.

Opakovač nikdy pořádně fungovat nebude. To se řeší natažením kabelu a umístěním dalšího zdroje WiFi do místa se špatným signálem.

Ještě je možné experimentovat s powerline adaptéry nebo nějakým mesh systémem.Ale jediný zaručený výsledek zajistí natažení kabelu a druhé AP. Je-li to jen trochu možné, je to i zároveň jedno z těch levnějších řešení.

Copak ten rodinný dům nemá elektrické rozvody? Jestli jo, dá se použít jednoduše powerline ethernet do zásuvek k propojení WiFi routerů napříč domem: https://www.digitaltrends.com/computing/everything-you-... Jinými slovy, není vždycky nutné cpát tam další (ethernetový) kabel. WiFi opakovač je asi tak to nejhorší „řešení“ — minimální užitek pro uživatele, horší spolehlivost sítě a mnohem větší intenzita rušení mimo dům.

Jen je nutné aby zásuvky na obou stranách domu byly na stejné fázi. Každopádně by bylo vhodnější si to někde půjčit a přesvědčit se že to funguje, než to koupit a mít doma další krám co v té situaci nepomohl.

Klíčové slovo k vyhledání: phase couplerTakže ne, není nutné, aby zásuvky byly na stejné fázi. To je jenom jedna z mnoha fám, které (bohužel) brání většímu rozšíření této technologie.

Většímu rozšíření této technologie nebrání to, že by lidé nevěděli jak dostat signál z jedné fáze na druhou, ale to, že tyhle hračky jsou celkem drahé i samy o sobě, natož ještě s couplerem. Krom toho většina domácností má zásuvky mimo kuchyň a koupelnu na jednom jističi, tedy na stejné fázi a tohle by jim nemělo bránit. Každopádně se jedná o jakousi berličku, když to jinak nejde a berličkou to i zůstane. Naštěstí.Vím o jedné škole ve staré budově, kde se nebránili rozšíření této technologie a výsledkem je totálně zprasená nejednoucí síť, protože tam těch propojů mají víc a ony se "nečekaně" vzájemně ruší. Takže až se najdou další peníze, tohle se vyhodí a půjde se vrtat do silných zdí.

Půjčí ti je jakýkoliv e-shop na 14dni

Neřeš nesmysly a natáhni tam kabel.