» Poradna » Programy

Problém s vykreslováním textur na port AGP ve WME

Vlastním grafickou kartu Savage2000, základní desku Abit KT7 raid s podporou AGP 4x. Při testování vykreslování textur přes port AGP mi DirectX8 nahlásí chybu. Mám procesor Duron 650MHz, 128MB RAM. Proč mi hlásí tuto chybu? Jak zjistím, že má grafická karta pracuje na svůj plný výkon? Mám stáhnuté ty nejnovější ovladače ke kartě i k monitoru.

Odpovědi na otázku

Mal som rovnaky problem, na mainboarde QDI Kinetiz 7T a Durone 750MHz. V teste Direct X mi pocitac hlasil, ze texturing cez AGP nie je podporovany. Problem vyriesilo prepalenie novsieho BIOSu na boarde, ktory sa da stiahnut na webe www.qdigrp.com a instalacia najnovsieho balicka 4in1 z www.via.com.tw. Po naistalovani tohoto balicka treba este nainstalovat ovladac na AGP v rezime 4x a to pre cipsety KT133, je to subor VAGP403d.exe. Dolezita je prave verzia "d". Tento subor sa da stiahnut tiez z www.via.com.tw alebo amd.doupe.cz.Myslim si, ze uvedeny postup pomoze aj pri vasom mainboarde. Treba pravidelne sledovat web vyrobcu mainboardu a napalovat si najnovsi BIOS. Preto sa oplati mat kvalitne m/b od znamych vyrobcov, ktori maju na webw dobru podporu. Ak by ste mali problemy, mozete sa mi ozvat mailom na hore uvedenu adresu.