Problém s ventilátorem u zdroje.

Dobry den, ventilátor na CX750 (zdroj) začal ze dne na den vydávat divné zvuky. jako by nějaký stabilizační škoubek, podložka nebo tak něco. Zdroj mám již asi 3 roky a záruka uvedená prodejcem je 5 let, ale kupoval jsem to přes soukromníka. Mám si rovnou koupit nový, nebo se to dá opravit?

Odpovědi na otázku

Ten ventilátor není ani u zdroje, ani na zdroji, ale ve zdroji, uvnitř něj...

A pravděpodobně je v háji ložisko a vrtulka vibruje.

To bude ono, dá se vyměnit jen to ložisko, nebo musí celá "vrtule"?

Ani ložisko, ani vrtule, ale celý ventilátor.

Dokud to nerozděláš tak to nezjistíš.

Vzhledem k tomu, že se na takovou triviální věc musíš ptát, je jasné, že nejsi žádný odborník na HV. Ventilátory se běžně neopravují (až na výjimky, kdy nelze vhodný sehnat), ale vyměňují. Z toho jak se ptáš bude lepší navštívit servis a nechat si ho vyměnit, případně využít reklamaci v záruce (to má ale zádrhel - reklamace se vyřizují až 30 dnů).