Problém s USB

U stolního počítače mám zapojenou myš, klávesnici a modem na wi-fi .V jeden okamžik se všechno odpojí a hned znovu připojí.Toto se stává v nepravidelných intervalech.Někdy zhruba každých 30 minut.Když je počítač v zátěži, tak se to nestáváVše je zapojeno přímo do základní desky.Prosím o rady

Odpovědi na otázku

Mozno zly kontakt - men to robi ked zvadaim o kabel od USB rozbocovaca.

odpojit vše a nechat postupně připojenou jen jednu věc. třeba vymezíš tu která zlobí.

Dobře, děkuju Pokusím se o to

Pro USB existují různé úsporné režimy, které využívá právě zmiňovaný Wifi modem. Doporučuji se mrknou na toto: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/841858/descrip... Pak se mrkněte do BIOS-u jestli tam není nějaký takový režim povolen. Dále se mrkněte na nastavení Wifi modemu. Chce to asi trochu hledat, experimentovat. Myš a klávesnice na jednom HUB-u už jen reaguje na ten modem. Pochopitelně je to jen TIP.

Odstranit všechny záznamy o připojených USB zařízeních.Napřiklad programem USBDeview. Neinstaluje se, lze zpustit s flašky.Nic se tím nepokazí. Tímto vždy u kohokoliv, kdo má problém, začínám.

Díky za TIP. Docela užitečná "věcička".

Ještě doplněk.Připojovat na USB počítačovou síť je špatné. Velmi špatné. USB vše tahá přes procesor (no je to přece univerzální konektivita, takže tu univerzálnost dělá procesor). Řekl bych, že se přetěžuje procesor. Naopak já kromě sítě na RJ-45 konektor připojuji tiskárnu, skener i záložní disky. Léty ověřená, vysoce rychlá, vysoce stabilní konektivita RJ-45 nezatěžující počítač.

Některé z USB zařízení má zjevně menší napětí než je minimální pro jeho funkci. Přestane fungovat a "vypadne". Tipoval bych to na ten USB wifi pazgnecht. Pokud máš tu možnost, tak ho zapoj do USB 3.0 portu (je schopen dávat větší proudy než USB 2.0) a použij pro něj co nejkratší USB kabel.Řešením by také bylo použít externě napájený USB hub (a nejlíp ho napájet zdrojen, který dává 5,25+V).

Pokud je ta klávesnice s podsvícením, tak to může dělat i ona. Podsvícenky běžně berou 200mA a více, mají dlouhý kabely, a "shazují" proto USB porty.Že je schopen USB port dát 500 mA je mýtus. Jistota je do 100 mA, a nad 200 mA už jsou často problémy. Při proudech nad 200 mA už jsou na kabelech tak velký úbytky napětí, že i když jsi pořád pod 500 mA, tak na konci kabelu, v samotném USB zařízení, už máš napětí třebas kolem 4V, a pak se není co divit, že to "odpadne".

Děkuju mnohokrát za radyUrčitě moc pomohloKrásný den