» Poradna » Programy

Problém s USB Wifi klientem

Zdravím,píši sem, protože už si opravdu nevím rady. Mám stolní PC a k připojení internetu (k wifi) využívám USB klienta CQPoint, který pracuje s programem Ralink Wireless Ulity. Doposud (jeden rok) vše probíhalo plně v pořádku. Dnes jsem zaregistroval jakousi změnu v rychlosti internetu, tak jsem USB klienta různě popřendával do různých USB portů, po chvíli jsem ale zjistil, že internet nejede vůbec. ikonka programu, najednou zčernala a napsala mi hlášku "Ralink Wireless LAN Card Not exist" resp. že nemám USB klienta zapojeného, ale ten zapojený byl (ovšem dioda na něm svítila, což není v pořádku, správně má blikat) Když jsem zkontroloval Správce zařízení, tak nad touto síťovou kartou (dá-li se tomu tak říkat) se zobrazil žlutý vykřičník, který značil špatně nainstalované ovladače. Ty jsem tedy z originálního CD přeinstaloval, ovšem nic se nedělo. Vyzkoušel jsem tedy do USB portu dát třeba klasickou flešku, jestli to není náhodou tím, ale fleška v pořádku jela... Tak fakt nevím...Zkoušel jsem různě na netu hledat, a dle našeptávače od googlu je to asi poměrně častý problém, ovšem nikde jsem se nedozvěděl, jak jej napravit. Všem mnohokrát děkuji za jakékoliv připomínky a návrhy.

Odpovědi na otázku

měl sem podobný adaptér čínské značky. - 230,- asi1. vydržel 6hodin - USB řadič přestal pracovat2. vydržel asi dva dny - úplně mrtvej.3. sem už nechtělA tobě vydržel rok. můžeš reklamovat nebo zahodit

byl to taky Ralink 2780 myslím

Rád bych, aby to bylo tak jak píšete, ale bohužel jsem klienta vyzkoušel na vedlejším notebooku, a tam běžel jak má, čili musí být problém někde na straně PC, a já netuším kde.

Mozes hodit niekde kde sa netreba registrovat obrazky z tej Ralink utility?Mozno sa tam bude dat vyskumat nieco, co si nepostrehol.

Ta dioda blika len vtedy ked sa to prihlasi normalne do siete a prenasa to data.

Ano, což znamená, že se to nezdařilo, a někde je problém.Zde je screen toho, jak to vypadá, když je to v pořádku: http://imgup.cz/FraA zde jak to je na mém PC, když to nefunguje (nejde to ani otevřít) : http://imgup.cz/image/FriA zde je správce zařízení: http://imgup.cz/image/Fr8

USB radic este funguje, pretoze vie aky tam mas pripojeny USB stick.Pravdepodobne bude problem so zapnutim. Pre MiniPCI wifi karty existuje dvojite zapinanie. Jedno je hardwarove (nejaky vypinac/prepinac) a druhe je softwarove (napriklad pomocou tej utility). Problemom moze byt, ze tieto dva zapinacie signaly pouzivaju na skutocne zapnutie karty logicky sucin Stav=(Hw & Sw) a pokial obidva niesu v stave log.1 karta nejde zapnut.Popisal som to dost detailne, otazne ci z toho pochopis co treba skusat.Osobne si myslim, ze treba odstranit ovladac a vycistit akekolvek stopy po ovladaci v registroch. V registri je zapametane aj to, do ktorych USB portoch si skusal davat USB wifi stick a to presne podla jeho kodu PID/VID.Ked vsetko vymazes, instalni tam originalny ovladac. Pred tym sa este odpoj od Internetu, pretoze aktualizacie, ti mozu ovladac prepisat.

Hmm, asi som ta nemal pliest s MiniPCI kartami, kedze mas USB.Tam je len jeden zapinaci signal (softwarovy), ovsem trocha je problem s tym, ze zapinat a vypinat kartu je mozne viacerymi sposobmi. Je to mozne pomocou utility, a/alebo aj pomocou ovladaca. Ide o to, ze utilita aj ovladac si drzi informaciu o tom v akom stave je hardware. Tu moze nastat problem s moznym rozsychronizovanim ked jeden nevie ako to robi druhy.Vypozoroval som, ze nastava problem so zapnutim v pripade update ovladaca, ktory resetne informaciu o stave zapnutia v registri a to len pre ovladac. Informaciu pre utilitu necha v povodnom stave. Potom sa stane to, ze karta zrazu nejde zapnut, pretoze utilita vo vypnutom stave nieje funkcna.

Mnohokrát děkuji. Co se týče toho registru, dokázal byste to lépe popsat? Já zatím v registrech moc přepisovat nemusel..

Bohuzial sa budes s tym popasovat sam, alebo to nechaj pre niekoho, kto ma predstavu co a ako ma hladat v registri. Register je dobre si najprv zalohovat.Robim uz nejakych 10 rokov na Linuxe, takze moje znalosti z vnutornej konstrukcie Windows systemov su coraz matnejsie.

Tak jsem to vyřešil zcela jednoduše. Včera mi to ještě jelo, tak jsem prostě obnovil systém na včerejšek, a vše jede jak má, teď jen doufat, že se to nestane znovu! Mnohokrát Vám děkuji!

Neni zac. Ak budes aktualizovat system, zrejme je dobre vypnut wifi kartu v tej utilite aby sa ti nestalo znova to iste.

Tak se to zase podělalo. Ale tentokrát jsem neudělal to, že jsem klienta vytáhl, (což předtím byla nejspíše osudová chyba.) Aktuálně to je tak: Dioda na USB klientu bliká, ulita funguje, a píše že je vše v pořádku, a Windows je klasicky připojený, ale........ internet nejede. Resp. asi 3x mi najel, ale jinak ne. Možná je důležité zmínit, že po obnovení internet jel bez problému, a přestal jet až když jsem PC restartoval.... Zde posílám zase pár Screenu.Vše správně funguje: http://imgup.cz/image/F1BUlita je funkční, a píše, že je vše v normálu: http://imgup.cz/image/F1CNo a zde jsem udělal screeny celé ulity, kdyby jste někde náhodou viděl nějakou chybku.Profile: http://imgup.cz/image/F1INetwork: http://imgup.cz/image/F1VAdvanced: http://imgup.cz/image/F1GStatistics: http://imgup.cz/image/F1XWMM: http://imgup.cz/image/F1gWPS: http://imgup.cz/image/F1hCCX: http://imgup.cz/image/F1lJeště jsem nechal přeskenovat PC, zda-li to nedělá nějaký vir. Skener by měl zkontrolovat také registry, takže výpis zde potom také hodím. Ještě jednou díky za veškerou pomoc.

Čím to skenuješ? zkontroluj nastavení TCP/IP v konfiguraci toho adaptéru v ovládacím panelu - síťová připojení. ta utilita vůbec není potřeba. klidně se může i ukončit

Jakmile ulitu ukončím, tak se zároveň odpojím od internetu, ta ulita je spíše něco jako ovladač, bez kterého USB klient není schopen pracovat.. (Tedy alespoň tak to psali v návodu) Protokoly TCP/IP jsou tam dva. Jeden je verze 6, a druhý verze 4, oba dva jsou funkční.Skenuji to SpyHuntrem. (nejsem si jist jesli je to příliš vhodný software, ale už mnohokrát mi pomohl, a našel i to, co třeba ESET vůbec.. )

Aha, tak ne. Odinstaloval jsem ulitu, a stále se mohu různě připojovat a odpojovat od wifi, která mi v PC již jede, ale strašně pomalu, nevíte co by se s tím dalo dělat?

odpojit od pc a odinstalovat ovladač.- správce zařízenírestartpřipojit usb wifi a nechat windows najít ovladač. zkontrolovat nastavení protokolu TCP/IPv4 - povolit DHCP - automatický.třeba taky zakázat ostatní síťová připojení...nejde normálně poradit

Prepni si v tej utilite zobrazovanie signalu v jednotkach dBm.Uz teraz vidim, ze ti kolise signal, preto to moze blbnut.V zalozke "advanced" tej utility si nastav spravne region na "ETSI" (Europe).Je to dolezite vtedy ak AP nevysiela informaciu o regione.Zo zalozky "statistics" by ma zaujimali este informacie o "Receive".Nejeke rusenie mas na AP, pretoze "Frames fail to receive ACK after Retries" je zhruba na 5% z celkovej hodnoty "Frames transmitted successfully".

Tvůj problém vyřeší jednoduše bod obnovy. (z doby kdy to fungovalo)

Pokud jste četl, to už jsem zkoušel.

Tak jsem to vyřešil. Koupím si prostě klasickou síťovou kartu, která bude mít wifi již zabudovanou, a nebudu muset řešit problémy o nějakých USB wifi srač*kach.

Tvoj problem je umiestnenie anteny a nie ci je to USB, alebo PCI.Antena umiestnena blizko kovovych predmetov neplni moc dobre svoju funkciu.To mas tak ako keby si dal antenu pre TV niekde za televizor. Tiez by si toho asi moc nechytil. Vyskusaj to USB dat na predlzovacku a do takeho miesta, kde to nebude blbnut.Inak PCI wifi je este horsie, pretoze anteny su zvycajne namontovane na tom konektore a takmer sa dotykaju plechovej skrinky pocitaca.

Aha, fakt že jo Klient jede krásně, a bezproblémově. To jsem nečekal, že to bude tím. Ale je pravda, že jsem si asi tak před týdnem měnil většinu střev v PC, takže toho kovu asi přibylo... Nemám slov. Fakt moc díky!