» Poradna » Programy

Problém s úpravou videa ze staženého digitálního satelitu

 |   | 

     Asi rok se zabývám vypalováním. Ačkoliv problematiku CD zvládám poměrně slušně, mám problémy s vypalováním DVD. Prostudoval jsem sice několik knih /např. Velkou knihu vypalování CD a DVD, 333 tipů a triků pro vypalování CD a DVD a některé další/, nicméně nikde nemohu najít návod, či, lépe řečeno, řešení problému, který mám. Pomůže mi někdo, prosím? Na satelit KAON 1000 KVR+ s HDD nahrávám filmy z programů CS Film, Prima, ČT 1 a ČT 2 a následně tyto potom stahuji do PC. Rád bych u filmů sestříhal začátek a konec, případně vystříhal reklamy uprostřed, a poté je následně vypálil na DVD /vlastním kompletní balík programů NERO 6 Reloaded/. Dále mám nainstalované programy Windows Movie Maker a Virtual  Dub.  Nicméně, mám poněkud problém. Filmy se dají upravovat pouze v programu Nero Vision Express 3, a to ještě pouze filmy ze satelitní stanice CS Film. Filmy a pořady z kanálů Prima, ČT 1 a ČT 2 nelze načíst. V dalších programech nenačtu vůbec žádné filmy, ani ze stanice CS Film.

     Přehrávat filmy v PC však mohu, a sice ze všech stanic. Ale trvá to dosti dlouho, než se filmový soubor otevře, skoro minutu. Původně jsem mohl přehrávat také pouze filmy z programu CS Film, ostatní se nedaly v PC otevřít, ale nedávno jsem si nainstaloval  tzv. „Codec Pack All in One 1 6.0.2.9, z časopisu Computer 2/06. Od té doby otevřu všechny filmy ze všech stanic a mohu si je v pc přehrát.

     Domnívám se, že mi pravděpodobně chybí nějaký kodek v PC. Nemám ale  technické vzdělání, problematice moc nerozumím a nechci bezhlavě instalovat jeden kodek za druhým. Poradí mi někdo, jak na to? Co mi chybí? Případně doporučí mi někdo nějakou odbornou knihu, která se zabývá problematikou nahráváním na HDD satelitu, následným stahováním souborů do PC, jejich úpravou a vypalováním?  Velká kniha vypalování CD a DVD tuto problematiku neřeší, pouze se o digi TV a digi satelitech zmiňuje velice kuse v článku na str. 348, který se nazývá Přenos digitálního tv signálu na pc, příprava před vypálením.

     Budu velice vděčný za každý náměr a radu a pomoc. Nemohu se hnout z místa. Děkuji. Rony

má e-mailová adresa: ron.mar@tiscali.cz

 

Odpovědi na otázku

 |   | 

Najdriv musis zjistit, v jakem kodeku se video uklada, zkus to programkem

http://www.headbands.com/gspot/download.html

ten by ti mel poradit, ktery kodek chybi (pokud je teda video v *.avi)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: E-mailová adresa, Kompletní balík, Mailová adresa
Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

** Po necelém půl roce je tu další aktualizace Windows ** Přináší časovou osu nebo sdílení souborů jako na mobilu ** A také Application Guard, který umí virtualizovat Edge

Jakub Čížek | 143


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?