» Poradna » Programy

Problém s úpravou videa ze staženého digitálního satelitu

 |   | 

     Asi rok se zabývám vypalováním. Ačkoliv problematiku CD zvládám poměrně slušně, mám problémy s vypalováním DVD. Prostudoval jsem sice několik knih /např. Velkou knihu vypalování CD a DVD, 333 tipů a triků pro vypalování CD a DVD a některé další/, nicméně nikde nemohu najít návod, či, lépe řečeno, řešení problému, který mám. Pomůže mi někdo, prosím? Na satelit KAON 1000 KVR+ s HDD nahrávám filmy z programů CS Film, Prima, ČT 1 a ČT 2 a následně tyto potom stahuji do PC. Rád bych u filmů sestříhal začátek a konec, případně vystříhal reklamy uprostřed, a poté je následně vypálil na DVD /vlastním kompletní balík programů NERO 6 Reloaded/. Dále mám nainstalované programy Windows Movie Maker a Virtual  Dub.  Nicméně, mám poněkud problém. Filmy se dají upravovat pouze v programu Nero Vision Express 3, a to ještě pouze filmy ze satelitní stanice CS Film. Filmy a pořady z kanálů Prima, ČT 1 a ČT 2 nelze načíst. V dalších programech nenačtu vůbec žádné filmy, ani ze stanice CS Film.

     Přehrávat filmy v PC však mohu, a sice ze všech stanic. Ale trvá to dosti dlouho, než se filmový soubor otevře, skoro minutu. Původně jsem mohl přehrávat také pouze filmy z programu CS Film, ostatní se nedaly v PC otevřít, ale nedávno jsem si nainstaloval  tzv. „Codec Pack All in One 1 6.0.2.9, z časopisu Computer 2/06. Od té doby otevřu všechny filmy ze všech stanic a mohu si je v pc přehrát.

     Domnívám se, že mi pravděpodobně chybí nějaký kodek v PC. Nemám ale  technické vzdělání, problematice moc nerozumím a nechci bezhlavě instalovat jeden kodek za druhým. Poradí mi někdo, jak na to? Co mi chybí? Případně doporučí mi někdo nějakou odbornou knihu, která se zabývá problematikou nahráváním na HDD satelitu, následným stahováním souborů do PC, jejich úpravou a vypalováním?  Velká kniha vypalování CD a DVD tuto problematiku neřeší, pouze se o digi TV a digi satelitech zmiňuje velice kuse v článku na str. 348, který se nazývá Přenos digitálního tv signálu na pc, příprava před vypálením.

     Budu velice vděčný za každý náměr a radu a pomoc. Nemohu se hnout z místa. Děkuji. Rony

má e-mailová adresa: ron.mar@tiscali.cz

 

Odpovědi na otázku

 |   | 

Najdriv musis zjistit, v jakem kodeku se video uklada, zkus to programkem

http://www.headbands.com/gspot/download.html

ten by ti mel poradit, ktery kodek chybi (pokud je teda video v *.avi)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: E-mailová adresa, Kompletní balík, Mailová adresa
Určitě si přečtěte

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 23 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián | 118

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

** Vyzkoušeli jsme rychlé externí SSD Samsung T5 ** Externí SSD je lepší než flešky i velké plotnové disky, většímu rozšíření doposud bránila především cena ** Samsung T5 zvládne i chytré šifrování a připojení k mobilu

David Polesný | 27

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 34

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 68


Jízdní řády Bileto
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání