» Poradna » Počítačové sítě

Problém s Ubiquiti Unifi AP AC LR

Dobrý den, mám problém se zařízením Ubiquiti Unifi AP AC LR. Pasivní POE injektor tohoto zařízení jsem umístil na půdu k elektřině do blízkosti switche, natáhl jsem z POE 15m kabel CAT6 outdoor až do zařízení, ale unifi se mi nechce adoptovat do sítě ani jej nelze aktualizovat. Když zadám přes cmd ping na zařízení, dochází k výpadkům nebo i velmi dlouhé odezvě. Pokud jsem zařízení zapojil jen na krátké LAN kabely u počítače fungovalo bezvadně. Zařízení se hned adoptovalo i aktualizoval firmware. Kabel jsem překontroloval, není nikde poškozen. Stejně tak koncovky jsou několikrát přecvakány, otestovány a vše je OK. Předtím jsem zkoušel ještě LAN kabel CAT5, ale se stejným výsledkem. Nemohu se nikde dočíst na jakou vzdálenost je možné zapojit zařízení od POE injektoru, aby v pořádku pracovalo, mám podezření, že má problém s přenosem elektřiny a dat zároveň. Byl bych rád, pokud by mi někdo znalý poradil, kde by mohl být problém.

Odpovědi na otázku

S CAT6 by měl mít POE z toho pasivního PoE mít dosah "až" 90 metrů, s CAT5 "až" 15 metrů. Musíš mu však dát 24V, pokud máš PRO / AC, můžeš klidně víc, myslím že až 40V (nebo podle 802.3af 37V). Jestli jedeš na 12V, může to být málo. Zkus hledat problém v kabelu, "FTP" kabel CAT6 by měl stačit s přehledem i na 10Gb včetně PoE 40V.

Se zařízením je dodáván POE injektor 24V/0,5A. Bylo by tedy řešením zkusit dát na vstup silnější POE injektor? Díval jsem se, že v nabídce je 48V/0,5A 24W. Třeba by to mohlo stačit. Jenom mne zaráží, že v podstatě na takové krátké vzdálenosti by byl takový útlum. Právě kvůli tomu jsem pořídil CAT6, který by měl umožnit lepší přenos na větší vzdálenost.

a když to připojíš na stejnou vzdálenost CAT5 obyč přes PoE, jede to? Pokud jo, což by i mělo, je v prčicích ten kabel, imho bude někde zlomenej - je to drát nebo licna?

Ne, ať zkusím CAT5 nebo CAT6, chová se to na tu vzdálenost úplně stejně. Právě proto jsem kupoval CAT6, že by měl mít lepší vlastnosti. Ale výpadky a prodlevy jsou totožné. Proto jsem taky kabely a konektory vyloučil.

PS: Kabel CAT5 je licna, kabel CAT6 je drát.

Tak to bude asi vážně malé napětí, ale je to divný, 24V by to mělo rozeběhnout do použitelného stavu, i když při započítání ztrát je to odhadem 22V

Právě. No dnes vyzkouším asi ten silnější POE injektor a uvidím... protože už mě opravdu nic nenapadá. Navíc v případě, když zapojím to zařízení vedle počítače na cca 2m kabely tak jede jak má. Ještě mě tak teď napadlo a nezkoušel jsem to, jestli by nemohlo mít vliv, že je na půdě to poe zapojeno do starší prodlužky. Jestli s ní něco není.

Dobrý den, mám podobný problém. Podařilo se Vám problém vyřešit?