» Poradna » Notebooky

Problém s touchpadem u notebooku Asus

Dobrý den,Mám notebook Asus a nefunguje touchpad, respektive funguje jen na přihlašovací ploše uživatele, poté co se přesunu na uživatelskou plochu, tak touchpad už zase nefunguje a nutno notebook ovládat myší. Nevím kde hledat řešení tohoto problému.Je možné, že s ním není kompatibilní některý z ovladačů počítače? Protože je divné, že touchpad funguje pouze na přihlašovací obrazovce, ale když se přesunu na samotnou plochu, tak nikoli.Předem děkuji za odpověď. Víc hlav, víc ví

Odpovědi na otázku

A když odpojíš myš z notebooku, tak funguje?

Bohužel tím to také není, ale to jsem již zkoušel i předtím

Touchpad sa da vypnut/zapnut pomocou Funkcneho tlacitka Fn + nejakeho funkcneho tlacitka(F5, F6, neviem presne), je tam nakresleny touchpad s prstom. Nemas nahodou touchpad softverovo vypnuty?

Ano, software přímo od Asusu pro touchpad tam je, ale vše to vypadá v pořádku a touchpad svítí jako zapnutý, ale klávesovou zkratku jsem nezkoušel. Problém je, že notebook teď nemám po ruce, tak to určitě co nejdříve vyzkouším. Mohl by touchpad přestat fungovat, když odinstaluji předem dodaný software od touchpadu, nebo to nijak neuškodí?Ale mockrát děkuji za pomoc!

Nevidel som touchpad,co by vobec nefungoval bez ovladaca od vyrobcu. Windowsy to vacsinou rozoznaju ako HID a zakladna funkcionalita funguje vzdy...

ASUSy majú prednastavenú kombináciu (väčšinou) fn+F9 zapnutie a vypnutie touchpadu. Ďalej sa v nastavenia touchpadu dá nastaviť, aby touchpad bol deaktivovaný pri zasunutí myši. A za posledné - ak ani to nezaberie - zo stránok ASUSu si stiahni ovládač pre touchpad (podľa toho, aký máš - buď Elan, alebo Synaptic) a pre svoj OS.