» Poradna » Ostatní

Problém s titulky i filmů

Dobrý den,včera jsem instaloval windows 10 na nový SSD disk. A mám problém s přehráváním titulků prakticky u všech přehrávačů, např. bs player, km player, vlc player atd. Titulky stahuji z edna.cz a nebo titulky.com. Když titulky běží tak např. místo "přeceňuje" se zobrazí "poeceóuje". Ne všechny slova jsou špatně, ale je jich dost na to aby to kazilo zážitek z filmu. Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

regionalne nastavenie si si vybral CZ ako ma byt?

Oblast mám nastavenou Českou republiku.

volakde volaco este asi nie, ked ti to nezobrazuje diakritiku

V nastavení - Řeč a Jazyk mám vše nastavené na Česko. Kde jinde se to dá ještě v systému nastavit?

cojaviem, pri intalacii vyberam slovensko slovensky a este sa to nikdy nestalo, takze sa prehrab vsetkym co sa da a ked nie, skus nanovo

V přehrávačích máš špatně nastavené kódování titulků na UTF-8. Zkus Výchozí nebo Kódová sada systému. Nebo si titulky překóduj.

uprimne.. uz si to niekedy v BS playeri menil? Lebo ja este za 15rokov co ho pouzivam nie.

Upřímně.. BS Player jsem nikdy nepoužil. VLC mi vždycky stačil a vyhovoval.

V km playeru se mi to povedlo, ale kodování v bs playeru je nastavené správně a problém stejně přetrvává.

ked otvoris tie titulky v poznamkovom bloku, tak maju diakritiku?

Když je otevřu v poznámkovém bloku tak jí mají špatnou.

tak mas problem v tom regionalnom nastaveni!

To je blbost. Při instalaci jsem zvolil Česko všude a teď jsem to kontroloval. Nevím kde je chyba, ale v regionálním nastavení ne. Všude tam je Česko.

tak ked viac aplikacii nevie zobrazit mekcene, tak bude chyba tam, odkial beru aku verziu kodovania maju pouzivat.

Je to zvláštní, nikdy předtím se mi to nestalo.

Dej někam vzorek, ať se dá na to podívat. přímo v srt, poznám. bloku, ap.

Odkaz na stažení titulku pro westworld. https://www.dropbox.com/s/cfleff31z3binex/westwor...

Mají kódování ANSI. Změň to na UTF-8 BOMUděláš to třeba v Notepad++ (lišta nahoře: Formát > Konvertovat do UTF-8 s BOM)Kódování se zobrazue dole ve stavové liště.Nakonec nezapomeň uložit.Zde máš ten svůj vzorek zkonvertovaný http://tinyurl.com/qsp6jj3

tie titulky normalne idu, nic tam netreba konvertovat.

Mně to ukazuje správně, čárka, háčky. Mám Win 10 Pro.

Vámi uložené titulky se mi zobrazují správně.Podívejte se do nastavení VLC. Nástroje - Nastavení - Titulky/OSD - Výchozí kódování.