Problém s tiskovou hlavou

Dobrý den,potřebovala bych poradit, co mám dělat s tiskárnou. Mám Cannon MP 550 a na displeji i v počítači mi píše stále: Typ tiskové hlavy není správný. Nainstalujte správnou tiskovou hlavu.Ta hlava je tam od začátku, co jsem jí koupila. Už několik let fungovala skvěle. Nejednou po výměně barvy, začala tohle psát a nechce mě pustit ani ke skenování. Co mám dělat? Mohu to vyřešit sama, nebo mám raději vyhledat odbornou pomoc?Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Mám tiskárnu canon pixma MP 550 - měl jsem ucpanou hlavu . Po jejím vyčištění a osazení novými náplněmi se mi na displeji objevilo "typ tiskové hlavy není správný . Nainstalujte správnou tiskovou hlavu".Tiskárna však nereaguje na ovládací prvky .Vážený zákazníku,bude potřeba znovu vyndat a ještě jednou vyčistit tiskovou hlavu. Po jejím vyndání z tiskárny ji opatrně otřete na všech stranách savým papírem, nejlépe ubrouskem. Prohlédněte rovněž místo, kde jsou tištěné spoje, zda nejsou viditelně poškozené. Pokud ne, opatrně vložte tiskovou hlavu zpět do tiskárny a vyzkoušejte kontrolní tisk. Pokud ani toto nepomůže, je ještě možnost resetu tiskárny, a to podle návodu zde: http://www.printprofi.cz/reset-tiskarny-canon-mpVěřím, že Vám tento návod pomůže.S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.printprofi.cz

"Už několik let fungovala skvěle. " - to buďte ráda, tyhle věci jsou strašná spotřebka, odejít může kdykoli a cokoli. Zkuste návod viz výše a pokud nezabere, začal bych pomalu uvažovat nad nákupem nové tiskárny. Bohužel servis podobných zařízení se moc nedělá - ceny náhradních dílů (jsou-li vůbec dostupné) a práce skoro s jistotou vždy převyšují cenu celé tiskárny.