» Poradna » Ostatní

Problém s tiskárnou HP Photosmart C5280 All-In-One

Dobrý den,Dnes se mi zničehonic objevila na tiskárně porucha, v jejímž důsledku je tiskárna nepoužitelná.Tiskárna netiskne, na displeji se mi zobrazuje následující chybové hlášení: "Uvíznutí v držáku - Otevřete dvířka, uvolněte uvíznutí v držáku a pokračujte stisknutím tlačítka ok."Níže v bodech blíže popisuji problém:- Dívala jsem se do tiskárny a třeba uvíznutý papír jsem nikde neviděla.- Vozíček s cartridgemi se pohybuje (tiskárna s ním sama hýbe (a to plně od strany ke straně, v tomto problém není)).- V tiskárně se občas ozývá nový nezvyklý zvuk, takové jakoby rychle klapání (?)- Při otevření víka tiskárny jsem zjistila, že NEMOHU VYNDAT CARTRIDGE, neboť mi v tom zavází panel, který se před nimi nachází. Tento panel by měl po zvednutí víka tiskárny automaticky sjet dolů a umožnit tak přístup ke cartridgím. Neděje se tak. Ani se nehne. (Příjde mi, jakoby tiskárna ani nereagovala na zvednutí víka = "neuvědomila si" jeho zvednutí.)- Zkoušela jsem i reset (?) tiskárny (dle návodů na netu). Tj. ze zapnuté tiskárny vytáhnu e.kabel, chvíli počkám, pak ho zastrčím zpět. Tiskárna se automaticky zapla, vozíček si zvesela jezdil, ale po zvednutí víka se panel ani nehnul.- Nemůžu dát ani zkušební tisk, neboť v cartridgi (černé) mi došel inkoust. Ráda bych ji vyměnila, ale logicky nemohu.V níže přiložených odkazech na videa si můžete udělat lepší obrázek, co mám na mysli:1. Zde ve slovenském videu můžete vidět, jak by tiskárna měla správně fungovat. Vlevo vidíte panel, který sjede dolů (cca minuta 1:09). (Je na něm nálepka s tím trojúhelníkem, čtvercem...).Tiskárnu jsem z boku otevřela, kolečka se mi takto jako pánovi na videu hezky netočí, spíše tak sebou škubou. Avšak dívala jsem se a na těch bočních ozubených kolečkách jsem žádnou závadu neviděla (třeba zlomení atp.)ODKAZ: https://www.youtube.com/watch2. Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Dobrý den,už jste situaci nějak vyřešila??

Nevyřešila. Nakonec jsem si koupila tiskárnu novou.Soudě však podle různých indícií (srovnávání mé býv. tiskárny s videi na youtube...), jsem nakonec došla k závěru, že jsem měla v tiskárně mechanický problém. Zřejmě skryté "křuplé ozubené kolečko" atp. Tiskárnu jsem však později nerozebírala, takže nemůžu potvrdit.

Já kolečka na internetu našel a objednal je. Tak jsem "chtěl nabídnout" pomoc.

Aha. Inu, ja potrebovala nutne tisknout, tak jsem to vyresila novou... Kazdopadne mohl byste zde, pokud mozno, vlozit odkaz odkud jste nakupoval nahradni soucastky? Ja hledala predtim, lec neuspesne.(Starou tiskarnu mam stale schovanou, mozna by si ji nejaky kutil z rodiny i opravil. :D)Dekuji. :)

Dobrý den, prosím pěkně kde jse kolečko sehnal, právě ho sháním. Moc děkuji za odpověď. Soňa

Prosím kde jste sehnal kolečko do tiskárny