Problem s tiskarnou HP laserjet 5L

Zdravím, mám doma starší laserovou tiskarnu od HP, presneji model LaserJet 5L, pripojeni je pres klasicky port COM, který bohužel už na sve zakladní desce nemám, tak jsem koupil redukci z COM na usb. Tiskarnu zapojil a pustil rucni instalaci, porty sem vyzkousel ruzne, tiskarna reaguje pouze na USB port, ale pri tisku at uz zkusebni stranky nebo vyzkouseni tisku obrazku, tiskarna vzdy vytiskne tento nesmysl : "AQKM ! IQ ! MasesKeu ! 5MAQKM ! SEU ! QAGEQSOUECU=OGGAQKM ! SEU ! QAGEQSOUECU=AUUOAQ"

Nevíte někdo čím by to mohlo být?
(tiskárna na jiném počítači bez použití redukce funguje bezproblemu)
Děkuji

Odpovědi na otázku

Pokud jste koupil redukci na COM, tak to ani fungovat nemůže. Tiskárna má totiž paralelní port, neboli LPT. Ovšem ani redukce USB-LPT nemusí někdy fungovat. Opravdu deska nemá LPT? Někdy stačí dokoupit záslepku s kablíkem.

ne vsechny redukce prvadi vsechny signaly, taky by to chtelo ten COM spravne nastavit, ale pokud si pamatuji, tahle vykopavka ma i LPT

Pokud opravdu má seriový port, tedy COM, tak musí být nastavena správně rychlost portu. Nevím, jestli to u té redukce je možné.

Myslím tou redukcí kabel, který je z jedné strany usb a z druhe strany konektor pro tiskarnu. Tudíž nemyslím redukci, ktera se nasazuje na konektor, ale mam namysli kabel v celku

koukl sem na net a jedná se teda o kabel USB>LPT
podobný tomuto http://www.itage.cz/p1167-kabel-usb-a-lpt-1-8m/...

povolit DMA

No jo, tak se nedivím, že se výrobci CPU snaží zachovat zpětnou kompatibilitu.
Nějaká karta s řadičem by problém asi vyřešila, ale když stojí skoro tolik jak nová tiskárna, tak asi nic...

staci ked si do PCI slotu kupis LPT kartu. napr.: shop.compclub.sk ...

Zkus zakazat obousmernou komunikaci v nastaveni tiskarny - ports - [ ] enable bidirectional support

MP