» Poradna » Ostatní

Problém s televizi

Ahoj, nevím si už řady kde si nechat poradit. Záruka televize už je pryč. Nevím kde je problém. Máme dům, kde máme celkové 3 televize. V dolním patře televize normálně funguje od ČT 1 po Barandov. V horním patře máme 2 tevelize, v 1 pokoji televize běží také normalne, jako dolní, ale ve vedlejším pokoji televize blbne. Jeden problém je, že sice internet funguje, ale pokud se chcete na tv připojit z telefonu, např. Youtube, nelze televizi vůbec zobrazit, ostatní televize viditelné jsou. Dělal jsem i tovární nastavení, nepomohlo. Přitom to tv má podporovat. Jde o Panasonic tx-l37et5e. Další problém je, že set top box neumí naladit ct programy a sekají se všechny primy a Barrandov. Zkoušeli jsme měnit set top box a výsledek stejný. Možná to kostickuje mene a občas běží přímý ale pak zas vypadnou. Anténa je normálně na strese. Tento problem dělala i starší televize. Takže čekám, že problém není ani v tv ani set top boxu. Může tento problem zpusobovat neprůchodná zásuvka? Anténa je jinak normálně na strese, ale s tou problém nevidím, když 2 televize běží normalne. Diky

Odpovědi na otázku

Neprůchodná/neprubezna zásuvka myslim

Může. Odhalíš to jednoduše přenesením televize zdola nahoru nebo naopak. A že ti nefunguje YouTube, nemáš náhodou doma víc routerů?

1 router, má ale 2 antény, jedna pásmo 2,4 a druhá 5g, ani jedna televize ale neumí tu 5g, takže jede na 2,4. Jenže obě 2 televize vidím v telefonu, tu Panasonic právě ne, i když odmítnu prepinani a nechám mobil jen na ty klasický, stejně ji nevidi

A máš tu televizi správně připojenou k wifi? Funguje v ní třeba prohlížeč internetu?

a kto ti robil rozvod TV signalu v dome? z popisu situacie to vypada na poruchu kabelaze, alebo sucasti rozvodu na trase do miestnosti c. 2.umiestni funkcny TV v mieste, kde su problemy, ci sa bude diat to iste, pokial ano, je chyba v rozvode signalu, niekde od rozbocenia signalu po "nefungujucu" zasuvku vcetne, kockovanie obrazu sposobuje nizka kvalita signalu, pripadne nejake externe rusenie, poskodeny moze byt aj koaxial, napriklad neodbornou montazou, jeho vedenim alebo konektorovanim.

Vadné rozbočení někde pod střechou, vadná zásuvka, zkrat v zásuvce (jeden z tenkých drátků stínění se může dotýkat středního vodiče), vadný kabel mezi zásuvkou a TV (špatně přidělané koncovky, zkrat nebo špatný kontakt), myši v trubkách prohryzaly kabel (beze srandy, mně zlikvidovaly ve zdi v trubce kabel pro otevírání dveří).V závislosti na způsobu, jakým je provedené rozbočení kabelů je teoreticky možné, že v tom pokoji, kde jsou problémy, je naopak příliš silný signál. Potom by mohl pomoci útlumový článek, například https://antenni-zesilovace.heureka.cz/utlumovy-clanek-10-db_3/

Dobrý den.Jestli jsem správně pochopil Váš problém ,tak TV vykazuje více závad najednou.Jak připojení wi fi tak připojení set top boxu ,předpokládám ,že přes HDMI rozhraní?Moje zkušenost s Panasonic TV mi říká,že firmware tohle asi nebude.Tedy ne nějaká výrobní chybka.To se vyskytovalo u této značky zvlášť při přijmu satelitní TV .Pokud se kombinuje více závad najednou,šel bych nejdříve po zdroji.Zvlnění napájecího napětí dokáže nadělat s procesorem divy.Podle servisního manuálu je deska napájení samostatná a výstupní napětí je 5V a 16V Bez osciloskopu stejně zvlnění neuvidíte.Tak hledat nafouknuté filtrační kondenzátory a nebo servis.Případně ,pokud rád experimentujete ,dá se koupit celá zdrojová deska.Třeba na AME. EBAY vyjde levněji.Zvlnění je často doprovázeno napěťovými špičkami a ty způsobují neuměrné zahřívání procesoru,tak pokud máte pocit,že TV topí víc než pře léty,je to jasné.Přeji hodně štěstí.

1. přenést TV co nejde, do patra kde signál je O.K ( vyloučení chyby v TV)2. vyměnit kabel mezi zásuvku a TV ( optimálně za ručně vyrobený a ne ten originál lisovaný z Tesca za 15 Kč.)3. Překonat lenost a natahnout od routeru LAN kabely do TV ( využívat na pevné zařízení Wi-Fi je zhovadilost.4. Aktualizovat FW v TV