Problém s taktováním procesoru

čau. Mám AMD AthlonXP 1700+ T-Berg který jsem dokázal přetaktovat z 1,46 GHz na 1,72 GHz. Ovšem přes multipler a pomocí FSB ze 133 na 136.Ted ale otázka. Při 133 FSB mám v CS:Source ve stress testu stále fps 75, které to měřilo i na defaultní frekvenci, ovšem ted pozor. Pokud dám multipler na default. A přetaktuju o 16 MHz pouze FBS. Tak mám FPS 82. Kde je problém?

Odpovědi na otázku

Keď chceš takto testovať, treba urobiť testy tri /na default, aj pri každom spôsobe taktovania/ a vypriemerovať, potom to už bude objektvínejšie. Zvýšenie násobiča má de facto dopad len na zvýšenie výkonu procesora, ale menší na výkon celej zostavy. Zvýšením FSB sa okrem taktu CPU zvyšuje aj rýchlosť zberníc CPU-RAM-AGP, takže dochádza vo všeobecnosti k zývšeniu výkonu celej zostavy. Riešenie - zvýšiť násobič aj FSB zároveň, resp. nájsť optimálnu mieru

Ešte ma napadla jedna vec. Athlon XP má násobič 11 x 133 FSB = 1463 MHz, tzn že ty si musel zvýšiť násobič na 13 (13x133=1729 MHz), otázka znie, ako si to spravil, a tú frekvenciu a násobič po taktnutí ti ukazoval Bios?

Hej ta první rada ta je good, už mám 84 FPS, y si kouzelník1,68 GHz tj146x11,5

dobre, ale mohol by si mi odpovedať na moju otázku: Ako si OMFG zvýšil násobič na tom ATHLONE ???!!! To si ho odomykal spájkou alebo ako?

Prvni serie Athlonu XP 1700+ mely odemcene nasobice.

Ja to uz odemceny mel, proste to slo zvysovat, Standartne ma 11x a max 13. Kdyz dam 14x nebo 15x nabehne jako 700 MHz