Problém s SSD Kingston SUV400S37 , obnovuje oeditovaný a uložený texťák !?

Prosím o radu v následujícím problému . Zařízení pracující pod LINUXEM M2006 je konfigurováno údaji zapsanými do textového souboru . V případě, že je potřeba překonfigurovat, jsou údaje ručně přepsány a soubor uložen . Jestliže jenom LINUX restartuji, jsou v souboru nové údaje. V případě, že je zařízení vypnuto, jsou po zapnutí v souboru původní údaje, jako bych změny neuložil ! Dělají to pouze SSD Kingston SUV400S37/120GB, SSD Intel, nebo Crucial jsou "hodné" . Bohužel mám větší počet Kingstonů .Děkuji za fungovanou radu. Havran.

Odpovědi na otázku

Tento problém znám. Data skončí pravděpodobně v cache SSD a nezapíší se do NAND flash, protože používáš nějaký fosilní OS. Stejný problém jsem měl např. při instalaci Free DOSu na SSD Kingston. Tyto staré OS zřejmě postrádají nějaký příkaz, který zajistí vyprázdnění mezipaměti při zápisu na disk. Data jsou v mezipaměti uchována i při restartu PC, ale jakmile PC vypnu a odpojím, tak data zmizí a na disku není nic. Řeším to tak, že nainstaluji DOS, restartuji PC a nabootuji do WinPE. Tam zkopíruji libovolný soubor na SSD. Tím dojde k vyprázdnění mezipaměti a korektnímu zápisu všech dat do NAND flash. ☺

Přesně tak, tohle dělají ovladače disků, které nepočítají s cache. Chce to instalovat správný driver.

Dík za radu, problém vyřešen.