» Poradna » Programy

Problém s rychlostí přehrávání divx

Dobrý den, mám problém s přehráváním divx filmů v mém stolním dvd přehrávači Panasonic S52. Novější filmy běží jakoby sekaně. Zvuk sice souhlasí, ale obraz je takový jakoby mírně zpomaleně sekaný. Neexistuje nějaká jednoduchá možnost, např zaškrtnutí nějakého režimu, nebo čehokoliv, co by mi mohlo s problémem pomoci? Do instalace nového Firmwaru se mi zatím nechce, tak nějak tak bláhově doufám, že někdo už měl podobný problém, ví o čem mluvím, a poradí mi jednoduché, promitivní a funkční řešení. Předem děkuji za pomoc...

S pozdravem J. Pospíšil

Odpovědi na otázku

Zkusil bych si sehnat program Gspot (je free) a vyhrabat nějaké filmy, o kterém víš, že je ta mašina hraje a naopak pár takových, které dělají výše uvedené problémy. Vše postupně otevřít v Gspotu a zjistit, čím se liší - verze kodeku Divx (jaká verze) nebo Xvid, jaký je bitrate videa a rozlišení - důvodů může být víc. Pak se teprve dá něco podniknout.

Tady asi nepomůže nic, někde radí že občas pomůže upravit informace v hlavičce souboru s filmem. Prostě ten zobrazovací čip v přehrávači nezvládne novější komprimační vychytávky.

no to jsem se snažil zjistit. Ono by se samozřejmě třeba dalo převést všechny problémové filmy třeba do DIVX 5 (a zvuk MP3 stereo 128 kbps, NE VBR), se kterým problém nejspíš nebude.

Problém je v tom,že ta mašina používá DivX kodek 3 až 5,který neobsahuje funkci automatického zamezení trhání filmu.Jestli to řeší nový FW nevím,ale kdy konečně začnou značky jako Panasonic nebo Toshiba používat neplacený a méně problémový kodek Xvid to je asi ve hvězdách

pac jsou spoluvlastniky licence, takze dokud jim z DivX potecou penize, nemaji duvod to menit

Muj Panasonic teda xVid bez problemu prehraje.