» Poradna » Programy

Problém s rovnicemi v Office 365

Dobrý den,prosím o radu, mám Office 365 ze školy, čili je neustále aktualizovaný. Editor rovnic už není dostupný takže je možno použít pouze rovnice co tam jsou (vložit -> rovice). Při psaní zlomku, kdy do čitatele i jmenovatele potřebuji zapsat velké sumy s indexy se mi rovnice jednak zmenší a zmenší se i ty sumy a indexy místo toho, aby byly nahoře a dole operátoru, se hodí vedle toho a vypadá to hrozně.Zkoušela jsem změny řádkování, výšky, ale nic nepomohlo.Neumíte mi někdo poradit prosím?

Odpovědi na otázku

velikost fontu rovnic se dá zvolit jako u normálního textu.asi bych zvolil jinou větší ... jinak nechápu co to znamená "Editor rovnic už není dostupný...." když máš školní aktualizovaný Office tak ti komponenta editor rovnic musí fungovat normálně ne ?

Děkuji za odpověď, změna velikosti písma můj problém bohužel neřeší. Bohužel sem nejdou vkládat výstřižky, takže je to horší vysvětlit.Mám na mysli tohle: "Editor rovnic 3,0 byl odebrán z důvodu problémů se zabezpečením při jeho implementaci."https://support.office.com/cs-cz/article/editor-rovn...

Tak ten výstřižek (výstřižky) hoď nahttps://imgur.com/uploada tu dej odkaz.

Tady: https://imgur.com/a/3lafQvUU rovnic (3.3) jsou sumy normálně velké a s indexy nahoře a dole.Ale u modelu (3.4), kdy jsou ve zlomku tak jsou indexy vedle operátoru a celkově je ta suma menší. Jde "roztáhnout n-členný operátor", ale to se ta suma pouze zvětší a indexy zůstanou vedle toho.. Asi to bude někde v řádkování a ve výšce, ale zatím jsem na to nepřišla. I když to zkusím napsat v novém dokumentu, kde je jiné řádkování tak je to to samé.

aha no asi budeš muset ten tvuj soubor uložit v novém formátu .docx místo .doc a pak se ti tam objeví nový editor rovnic ... a to by ti mělo vyřešit tvuj problem... když ne tak bych doporučil stáhnout si Office 2016, který funguje správně...

No v .docx to mám uložené, zkoušela jsem to teď znova přeuložit, ale jak jsem psala, nejde mi to ani v novém dokumentu. A Word mám 2016.. Ještě jsem teď stáhla MathType, kde to už je správně, ale je tam jiné písmo a musí se to pak do wordu vložit takže už to pak nelze upravovat.. Díky moc za pomoc, ale asi to tak teda budu muset nejspíš nechat.

osobně jsem nikdy rovnice, ani nákresy do dokumentu nevkládal jako vnořené objekty, ale vždy jako obrázky / metasoubory. Jednak nehrozilo, že se to uživatelům s jinou verzí kancl balíku rozsype a druhak jsem pak mohl na leccos použít třeba mnohem lépe vybavený software třetích stran.U lecčeho - např. chemických strukturních vzorců - to stejně ani jinak nešlo.