» Poradna » Počítačové sítě

Problem s routerem

Zdravim,
zacal jsem pouzivat router Ovislink WL-5460AP. Kdyz se k nemu pripojim po kabelu, tak se na internet dostanu, kdyz se pripojim pres wifi, tak uz ne. Na samotnej router se ale pres wifi dostanu.
Predem diky za pomoc

Odpovědi na otázku

na router sa dostanem: znamena ze ti ide ping na default gateway?

do prikazoveho riadka zadaaj prikaz ipconfig -all a zisti ci ti bola pridelena IP.

IP jsem si nastavil podle manualu, jelikoz DHCP server byl defaultne vypnutej.

Ten router muzu pres wifi konfigurovat, tzn na nej muzu i pingnout.
IP jsem si nastavil, dhcp je defaultne vypnuty.

ping na napr www.google.com funguje?

Nope

Nastav si DNS servery. Občas to při připojení přes wifinu dělá, nevím proč.

DNS me taky napadlo, ale v nem problem neni.
Btw, na druhym routeru, co mam od D-Linku mi taky DNS blbne.

Nejde mi auto.
Dakujem za pomoc.

Ovislink WL-5460AP predsa nie je router ale APcko

Muze chovat i jako router... viz treba 802.11b.cz ...

Jak to mam priblizit? Rekni, co potrebujes vedet a ja to sem doplnim.

no co cakas od clienta
mal si si kupit poriadny router

Jsi docela borec. Konfigurovat přes WIFI tak, aby "WIFI" jelo, je opravdu maso. Router se naprosto zásadně konfigureje přes UTP a v každém manuálu je to napsáno. Důvod je víc než jasný. Obecně totiž nemáš na WIFI přístup, když jsi právě WIFI router přinesl a rozbalil. Existuje velmi málo - skoro žádné - výjimky, že WIFI je nastavena tak, abys vůbec něco drobného mohl dělat.

Ale ale, nemohouci, nemas pravdu, jako priklad muzu uvest treba D-Link DI-524, kde se muzes ihned po 1. zapnuti routeru do napajeni, pripojit prres wifinu a konfigurovat vse, co je ti libo.
Jinak mas ale pravdu, VZDY, podotykam VZDY je lepsim resenim nastavit pristroj pomoci UTP kabelu a wifinu nechat az nakonec.
Tazatel nenapsal, jaky OS pouziva, podle popisovanych potizi bych si typnul ze ma Vistu.
WL-5460 umi fungovat jako router, ale nezda se mi to byt uplne koser resenim, prvni seria tuto funkci nemela, routovat se naucily az s dalsim firmwarem. Ja osobne radeji nakupuji plnokrevne wifi routery, pro domaci uzivatele treba vyse zminovany D-Link.....

Naprostý souhlas

V manualu to napsany neni.

Mel jsem ho zadarmo. Kdyby si si tyhle OT pripominky radsi odpustil.

ALE JE TO PRAVDA

daj sem obrazky vsetkych nastaveni toho WISPu a nastavenia wi-fi karty
a potom ti mozno budeme vediet poradit

Problem jsem vyresil.

Zdravím,písal si,že cez kábel ti všetko facha-takže tam by som začal.
Pripoj sieťovy kábel do PC->zisti si IP(ipconfig/all)->bude napr. x.x.x.20
Pripoj PC k Ovislink-ak je na ňom spustena wifi,môžeš ísť aj cez wifi-ideš podľa manualu-zmeníš si IP na svojom PC na(ak sa nemýlim) 192.168.100.100-dostaneš sa do Ovisl.-zmeníš IP na x.x.x.1-255(teoreticky by mohol fungovať aj client-mne blbol).
Sieťovy kábel do Ovisl.-na wifi v PC spustiť DHCP-a malo by to ísť.