» Poradna » Počítačové sítě

Problém s routerem (rychlost)

Zdravím, mám problém ohledně rychlosti internetu.Máme od UPC internetový balíček 150/10.Když připojím síťovým kabelem PC k modemu, tak mám download 148 Mbits a upload10 Mbits, to je bez problémů.Ale když kabel z modemu připojím do routeru a počítač kabelem připojím do routeru, tak rychlost je 30-60/10.Router má přenosovou rychlost LAN portů 100 Mbit, tak proč nemám těch 100Mbit?Když vypnu na routeru Wi-Fi, tak se rychlost nezmění.Pomůže nějaký firmware?Nebo jde něco nastavit v tom nastavení od tp-link?Jaký router by jste mi doporučili?Router který používám: TL-WR940NPřemýšlím o Xiaomi Router 4A Gigabit.Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

akus sa v upc spytat ci ti nedaju router s wifi. Ja pouzivam ten ich co mas na obrazku https://www.upc.cz/internet/nabidka/internet... , som teraz cez 2 steny rychlost prave teraz cez wifi 94/29, cez kabel okolo 500/30 ako ma byt..

skus..

My máme od upc modem s Wi-Fi, ale jelikož je na druhém konci bytu horší signál, tak jsem koupil router a dal ho do místnosti, kde je blbý signál a propojil kabelem.

a ako mas napojeny ten tplink, do ktoreho portu je pripojeny kabel? Ako to je nastavene?

Mám to připojené do portu který je nejblíž k WAN portu, takže port 1.Je to nastavené jako Standard Wireless Router

IP adresu mas inu ako ma router od UPC? DHCP mas vypnute? Nizke rychlosti su iba pri internete, alebo aj kopirovani z ineho PC napojeneho do LAN2 na TPlinku? Teraz riesim to, ci je naozaj ten tplink taka sracka, ze nedokaze dat 100Mbit na svojich portoch, alebo pripadne ci je pokazeny.. Ked si ale kupoval router za 18€ nebolo ti podozrive, preco je taky lacny?

Len taka recnicka otazka, Xiaomi routre uz nemaju problem s jazykom? Co som davnejsie skusal, tak router mal cinstinu a anglictinu a tu bol pproblem ze nie vsetko bolo prelozene a boli tam povodne cinske texty.

Aj keď to má silný signál tak to môže ísť pomaly. Rýchlosť cez wifi je hodne závislá od rušenia. Je dôležité mať nastavené na routri šírku kanálu iba na 20 MHz a vybraný zaručene nezarušený kanál.

Děkuju za info, přenastavím si to, ale spíše mi jde o kabelové připojení než o Wi-Fi

ak tam nepotrebujes wifi, tak lepsie riesenie je 1Gbit switch.. kovovy zyxel GS-105B v3

Wi-Fi potřebuju, ale nejde mi o rychlost Wi-Fi, ale kabolvého připojení.¨A co koupit switch a do switche bych zapojil router jen kvuli wi-fi?

riesenie to je, ale ten router to musi zvladat, resp. si kupil zly router. Treba nieco s 1Gbit portami. Ak chces znova TPlink, tak napr. archer c7, ja osobne fakt neviem do ktoreho routra by som prave teraz isiel... asi synology RT2600AC, ale je trochu drahsi :)

neda sa UPC router premiestnit tak aby bol dosah wifi v celom byte?

Práve som mu to chcel napísať, predbehol si ma.Prípadne tplink použiť len ako AP.

To je jednoduché. Ten router nemá dostatečný výkon na routování 150Mb/s. To že je vybavený porty 100Mb/s je něco jako kdy žna autě mám gumy co jsou výrobcem určené do rychlosti 190km/h. Když ale nepojedu z kopce, nebo po větru, musím mít i dostatečně silný motor abych těch 190 fakt jel. Etherentový port 100Mb/s znamená, že jím data touto rychlostí protečou a dokonce se touto rychlostí možná i odswitchují na jiné LAN porty toho stejného routeru, ale né že má router dost silný procesor pro routování takového objemu. Ony ty routery s tím na rozdíl od switche, který pouze přehazuje pakety na jiný port, dělají to že minimálně mění zdrojovou a cílovou MAC adresu, TTL počítadlo a zdrojovou IP adresu u každého odchozího paketu a to stejné pouze naopak s cílovou IP adresou u každého příchozího. Většina routerů má ještě nějaká další funkce, jako například základní firewall. A to všechno podle nějakých tabulek v operační paměti. No a to už je při 100Mb/s docela dost práce na procesor z digitálních hodinek. Vypnutím WiFi se rychlost měnit nemůže, protože WiFi je pouze jeden z dalších kanálů připojených do LAN. Takže provoz po drátech ven do internetu se WiFi vůbec netýká. Koupě novějšího routeru není určitě od věci, ale zajímal bych se u něj o výkon/prostupnost routovaného provozu. To že má gigabitové porty je opět jen o tech gumách. I když aby uroutoval 150Mb/s, to asi bude umět z nových routerů kde který.

Do 200 Mbps zvládne z dnešních SOHO gigabit routerů routovat prakticky každý, jen se snad vyvarovat nějakých exotů.

Kup si moderní gigabit router a neřeš problémy se starou plečkou. To Xiaomi má jen dva porty na switchi, to ti brzo nemusí stačit.

Reším uplně stejný problém. Když kabel od poskytovatele zapojím přímo do notebooku, tak naměřím rychlost 45Mbit/s, ale když ho zapojím do wan portu routru a z LAN portu do notebooku, tak nameřím jen 20Mbit/s.Tak v domění že je špatný TP-Link routr koupil nový od D-linku DIR-825 AC1200 dual band gigabit router a děje se úplně to samé. Kabely jsem měnil a nic nepomohlo. Wifi chodí také jen na těch 20Mbit.Když vynechám router tak napřímo 40Mbit/s.Už nevím jak dál