» Poradna » Notebooky

Problém s redukcí staré klávesnice

Ahoj! :) mám menší problém.. dneska ráno jsem si řekl, že by nebylo špatné k mému notebooku připojit monitor a klávesnici.No a zde nastal problém... monitor se samozřejmě připojil, ale klávesnice ne... je to starší klávesnice genius. tuším že KB-120 E, která má ještě PS2 konektor. tak sjem doma někde vyhrabal redukci na usb. připojím k notebooku a vyskočí mi že zařízení nebylo rozpoznáno... neví někdo čím to může být? :) mám notebook Msi z roku 2016, tak mě napadlo že prostě klávesnice není podporována... ale kdyby kdokoli věděl budu moc rádděkuji

Odpovědi na otázku

Špatná redukce. Kup si za stovečku klávesnici do USB.

Ta klávesnice musí umět oba porty, PS2 i USB. Po připojení musí detekovat na co je zapojená a přepnout jak budiče, tak použít jiný protokol. Pokud to neumí, tak smůla. USB a PS2 jsou dost odlišné jak po elektrické stránce (USB má úrovně TTL, má datový a hodinový signál, USB má dva datové symetrické vodiče), tak po SW, oba komunikují jinak.

taky si myslím, že by měla zvládat obojí... podle mě to jenom není někde povolený právě.. nejde to nastavit nějak ručně? klavesnice je opravdu otázka 250 kč, ale pro pohodlí bych nejradši používal teĎ tuto..

Já nepíšu že to umí, ale to musí umět, aby to fungovalo. Jinak co jsme našel, tak asi umí jen PS2: (je to teda bez toho "e"):https://www.cnet.com/products/genius-kb-120-ke... Nic se nikde povolovat nemusí (v hodně starých počítačích tedy muselo být USB povolené v BIOSu), tobě USB port očividně žije. Spíš si myslím, že ta klávesnice není prostě obojetná.

Musí koupit převodník USB..PS/2. Je tam čip, který signály konvertuje.https://www.tsbohemia.cz/axagon-adps-50-usb-2x-ps-...

Vybodni se na redukce a kup za pár kaček novou klávesnici. Nebo přidej a kup bezdrátovou.

Klávesnice prostě neumí USB režim, a proto jí jednoduchá drátová redukce nestačí. Se stářím notebooku to nemá nic společného.Nebo je vadná PS2 -> USB redukce, i to jsem už viděl.

Pres tu redukci mnoho klavesnic nebo mysi proste fungovat nebude. Na pocitaci vubec nezalezi.

Také jsem na to narazil, že byly potíže s redukcí. Náhodně to klávesnici připojovalo či odpojovalo. S jinou redukcí to fungovalo.