» Poradna » Programy

Problém s průzkumníkem souborů Windows

Dobrý den, mám problém s průzkumníkem souborů ve Windows. Kliknu na něj, normálně se načte. Ale když chci jít do nějaké složky napíše to "Working on it" a následně přestane odpovídat a to tak dlouho dokud ho přes Task Manager nevypnu.Zkoušel jsem snad všechny tutorialy a fixy, ale nic nepomáhá. Nechce se mi dávat PC do továrního nastavení, jelikož v něm mám hodně osobních údajů a celkově souborů, které nechci ztratit, ale vypadá to, že to jinak nepůjde. Byl bych moc rád, kdyby mi někdo slušný a nápomocný pomohl vyřešit tento problém, jelikož jsem už zoufalý a nevím co dál. Pokud budete potřebovat nějaké informace, rád vám je poskytnu. Děkuji.

Odpovědi na otázku

"v něm mám hodně osobních údajů a celkově souborů, které nechci ztratit"takze tie mas urcite zazalohovane. Ak nahodou nie, tak zajtra ako prve to zober do servisu, nadiktuj im co maju zalohovat. Potom ti tam mozu nainstalovat cisty windows, lebo bud mas SW zavadu, alebo HW zavadu disku.

Čo majú spoločné tvoje súkromné súbory s poškodeným operačným systémom??? Všetky dvoje dôležité dáta si skopíruj na externý disk (najlepšie SSD dostatočnej kapacity), a urob novú inštaláciu Windows. Nič iné ti nezostáva. A keď si ten OS znova zmrvíš, Windows zas preinštaluješ. Niekto to s Windowsom robí niekoľkokrát ročne. Niekto kvôli svojej neschopnosti, niekto kvôli neschopnosti Windows 🤷‍♂️

Několikrát ročně? To dnes spíš jen kvůli své neschopnosti...

Nejlépe SSD?! Tedy, mno, teda...to je opravdu VYNIKAJÍCÍ nápad!

Nastal súdny deň na zálohu dát, tuto v tejto poradni ide o najťažší krok väčšiny užívateľov.

Jak píší ostatní, své soubory a osobní údaje máš mít zálohované. A pokud bys měl dva disky nebo dva diskové oddíly a data si ukládat odděleně od systému, tak bys měl po starosti úplně (a k tomu ještě zálohované). Tak si ty data zkopíruj třeba na externí disk a systém přeinstaluj.

Je uplne jedno, jestli ma data na systémovém disku nebo datovém, protože při nové čísté instalaci Windows mu se z toho neztratí... pokud teda nejsi debil a nedáváš formát disku, což ty evidetnně dávaš.

Sice vím že to jde i bez formátování sys oddílu, ale patřím mezi ty de*bily, kteří před čisté instalací formátují systémový oddíl, pak je to opravdu čistá instalace, je to nejjistější. A slyšel jsi někdy o obnově sys oddílu z image? Naintaluju systém a všechny aplikace, které používám, udělám si image. Pak, pokud je potřeba, tak to jen obnovím, je to za chvilku a nemusím znova všechno instalovat.

Soubory, které nechceš ztratit, máš nepochybně zálohované, takže to klidně můžeš přeinstalovat. Nebo je zálohované nemáš? No v takovém případě jsou asi bezcenné, když ti nestojí za zálohu, takže opět můžeš přeinstalovat.A kromě toho, při nové čisté instalaci se data netrácí, pokud teda nejsi jeden z těch debilu, co ma instalaci windows automaticky spojenou s formátováním celého disku/oddílu.

Takže pokud budu pouze reinstalovat Windows, nic se s žádnými daty nestane?Počítačům moc nerozumím, takže si svoje urážky nech stranou.

ja sa nerozumiem do aut, preto mi olej meni kazdy rok "moj" automechanik. AttaliaCZ nepise uplne klamstvo, avsak tak ako navrhuje to nikto pricetny nerobi. Cista instalacia sa vzdy robi formatom disku. Xpcko a 7micka sa dala nainstalovat na 1 oddiel, 10na si robi vlastne oddiely, takze je idealne formatovat cely disk. Data mas mat zalohovane nezavisle na tom, ci akurat potrebujes reinstalovat.

Nechápu, proč se bráníš záloze dat před novou instalací. Budeš mít aspoň jakousi jistotu, že o ně nepřijdeš.Pokud přesně nevíš, jak instalovat windows, tak je velké riziko ztráty dat.

Já se nebráním záloze dat, spíš je problém, že nemám žádný dostatečně veliký disk na který bych to mohl zálohovat.

v obchode maju

Sice existují vhodnější způsoby zálohování, ale alespoň ten externí disk si pořiď a průběžně zálohuj. Zálohování je důležité, HDD i SSD může kdykoli odejít, tedy nikdy nevíš, může v pohodě fungovat roky a může odejít rychle.

Toho chytráka neposlouchej a rozhodně si data před tou instalací zálohuj. A instaluj s tím formátováním systémového oddílu, to je skutečná a nejjistější čistá instalace. Sice to jde i bez formátování, někdy se to dělá, ale jen pokud je to z nějakého důvodu potřeba. Ale v 99,9999% případů formátovat.

Jaké urážky? Já tam nevidím urážku! Pokud tomu nerozumíš, tak to odnes někam do servisu a neděle něco, co neumíš. Spousta jedinců má představu: "Ty počítače přeci nejsou nic složitého, ne?!", ale kolik z nich si vyřezává slepé střevo podle Tubice?

v příkazovém řádku jako správce spustitsfc /scannow

Alebo DISM ..?

A použít "dospělý" správce souborů, třeba Total Commander jsi nezkoušel?

Sice používám Total Commander, ale to neřeší jeho problém...