» Poradna » Notebooky

Problém s propojením routeru a notebooku

Zdravím, potřebovala bych poradit s problémem ohledně propojení routeru s notebookem. Před třemi dny jsem zakoupila nový notebook, který jsem po příchodu domů propojila ethernetovým kabelem s routerem a pomocí instalačního cd routeru jsem notebook spárovala s wifi. Po odpojení kabelu internet normálně fungoval, ale po vypnutí a zapnutí notebook není schopen se k wifi připojit bez toho, abych ho opět propojila s routerem ethernetovým kabelem. Musím tedy postupovat takto: zapnu počítač, nepřipojí se (hlásí problém se síťovým kabelem-wifi na všech ostatních zařízeních funguje, takže v tom by asi problém být neměl), vezmu počítač a propojím ho s routerem kabelem, do tří vteřin se počítač k wifi připojí a šlape bez problému i po odpojení kabelu, ale pouze do vynutí nebo uvedení do režimu spánku. Pak musím proces opakovat. Mohl by mi někdo prosím poradit, kde by mohla být chyba? Děkuji

Odpovědi na otázku

Zkus na chvíli vypnout Wi-Fi a pak zapnout. Klikni vpravo dole na likonku bezdrátového síťového adaptéru a ze seznamu okolních sítí vyber tvůj router. Zadej heslo. ☺

Také jsem zkoušela, nepřipojí se Ale díky

No tak do prohlizece zadej ip sveho routru, prihlas se do web rozhrani a tam se podivej na heslo nebo ho zmen. Pak tohle heslo proste zadej po vyberu wifi na notesu a melo by ti to jet. Co to je za moresy resit pripojeni na wifi jakymsi cd k routru .

==> na všech ostatních zařízeních wifi funguje...Ok, aj na tych všech ostatních zařízeních si sparovala wifi pomocou CD od routeru?

Ach jaj!Používať CD na router - vyslovená hlúposť. Router je totiž tiež počítač! Stačí ho len pripojiť k sieťovémi káblu od poskytovateľa, potom prepojiť s PC cez ethernet a zadať IP adresu routera v prehliadači (192.168.0.1;192.168.1.1), po zobrazení zadať vstupné heslo pre administráciu (často defaultné admin, admin), spustiť Quick Setup - zadať údaje od poskytovateľa (IP adresu, DNS, bránu) a router sa pripojí k internetu. Potom stačí len povoliť DHCP, nastaviť WLAN (domácu WiFi) - zabezpečenie WPA2-PSK, meno siete SSID (to sa potom bude zobrazovať pri hľadaní siete), heslo a to potvrdiť a uložiť. Na PC/NB potom stačí len na sieťovej karte/ WiFi karte nastaviť všetko na Automaticky a PC/NB sa pripojí, pretože "zhltne" všetko, čo mu router podstrčí. No a pri WiFi len stačí vyhľadať svoju sieť, zadať heslo (ktoré sa v routeri nastavilo v časti WLAN) - nastaviť aj to, aby sa to pripájalo automaticky a ak je sieť v dosahu a je po probléme.Na toto ŽIADNE cédečko NIE JE potrebné!!!!