Problem s Promise RAID na P4P800-E Deluxe

Mam problem s pridavnym radicem na P4P800-E, v BIOSu mam nastavene "pouze" IDE, nepotrebuji RAID, ale pripojit jen jeden dalsi disk. Vsechny ostatni uz mam plne (dva disky, dve mechaniky) jenze i kdyz pri bootu je disk pripojeny na ten Promise detekovan, ve windows proste neni a ve spravci HW je u radice chyba (nelze spustit, nebo tak nejak) Preintalace ovladacu nepomaha, vzdy to napise ze "nejvhodnejsi" ovladac uz je nainstalovany... Setkali jste se nekdo s necim podobnym? Co zkusit?

Odpovědi na otázku

Vazne nikdo?

V BIOSe musis ten Promise povolit a nastavit tam JBOB alebo ako sa to pise.

To tam nen, muzu ho povolit/zakazat a kdyz ho povolim, mam na vyber IDE nebo RAID nic vic tam neni. Kdyz dam IDE, ve Win me to napise ze radic nefunguje (preinstalace ovladacu nepomaha) kdyz dam RAID, pri POSTu se to zastavi ze neni nakonfigurovany RAID, kdyz to ignoruju a necham bootovani pokracovat, ve win sice disky videt stejne neni, ale u radice v systemu se vse tvari jak ma PS. JBOD slouzi k "spojeni" disku ze se pak tvari jako jeden velky. to nepotrebuju (ani tam takova moznost neni)

tak jsem tu jeste vystrachal dva postarsi disky a udelal z nich raid 1, vse probehlo v poradku a i ve win vse funguje jak ma.. kdyz jsem pak ale jeden disk odstrani, v BIOSu vypnul RAID a nastavil IDE tak je vsechno pri starem, disk nikde, u radice ve spravci zarizeni chyba Co jeste zkusit, nemate nekdo napad jak to rozchodit? Ja ten dalsi radic nutne potrebuju

Covece, ted jsi mne navedl na zpúusob reseni jineho problemu se stejnou deskou.Vecer nebo nejpozdeji zitra to zkusim a reknu ti, jestli mi ta stejna deska dela totez co tobe.Mam udelane SATA RAID1 pole, ktere je jako bootovaci a potom CDROM pripojenou jako PRIMARY MASTER IDE a IDE HDD v supliku jako SECONDARY master IDE. Problem mam v tom, ze pokud PC jede bez supliku a pote ho nastartuju se suplikem, tak se mi rozhodi BOOT sekvence a komp uz nebootuje ze SATA RAIDu ale proste snazi se z toho disku v supliku a samozrejme nenajede.Ted jsi mne navedl jeste na to, ze bych ho zkusil zapojit ne na secondary IDE, ale ne ten Promise radic a vypnul na nem RAID, jestli by to nevyresilo muj problem.Vyzkousim a dam ti vedet, jestli mi to pomuze, nebo mi to dela stejny problem jako tobe, ze radic disk pozna, ale ve Winech je chyba.

napadlo ma len standardne riesenie:Flashnut bios dosky - predpokladam ze ten raid je na doske, nie ako pridavna karta...Stiahnut a naistalovat nove ovladace od promise.Promise nema dobru povest co sa ovladacov tyka, takze sa necuduj...

Radic je integrovany na desce, novej bios jsem si i stahnul, ale zatim se k tomu neodhodlal. Minulej tyden me jedna deska diky flahnuti odesla tak mam trosku obavu. Ono je to v praci a nerad bych platil za zniceni desky Ale jestli nekoho nenapadne nejake jine reseni, nic jineho me asi nezustane. Ovladace asi vazne stoji za prd Jinak samozrejme mam ty nejnovejsi. Kdyz je zkusim preinstalovat, napise mi to "nejnovejsi ovladace jsou nainstalovane".. a zustane vse pri starem

Flashovani BIOSu je u ASUSu hracka diky utilite ASUS Update utility (je na CD k desce). Idealne, pokud mas ten komp na netu, tak zapnes tu utilitu, das vyhledat nejnovejsi BIOS a stahnout do souboru a pote flashnout ze souboru. Hlavne, at ti nevypne proud :)

Nedoporucuju, jednou jsem to delal a dopadlo to spatne, resp. nakonec dobre, ale az po "tvrdem" flashnuti biosu. Staci disketa a pri startu PC mackat Alt+F2.

Zdar, pokud na tom disku neco mas tak si to zazalohuj. Projistotu odpoj vsechny disky (krom toho co chces pripojit), v biosu povol Promise Raid. Restartuj a spust utilitu na vytvoreni diskoveho pole. Vytvoris diskove pole Raid 0 (strip) pouze s tim jednim diskem. Uloziz, vypnes pripojis ostatni hdd a zapnes Pc melo by to makat...Hodne stesti

tak diky, tohle opravdu funguje. zajimave jen je malej problem ze tam potrebuju dat disky dva, ktere maji 250GB kazdy a ty data nemam kam soupnout No, ale kazdopadne diky, je to jiste (i kdyz celkem krkolomne) reseni. Jinak flash biosu nepomohl

Mam uplne stejny problem. Vyzkousim to dnes, vytvorit RAID s jednim diskem. Mam dotaz, k cemu je ta polozka v BIOSu, kde je moznost RAID nebo IDE?

Tak jsem po nekolika hodinach pokusu a omylu rozchodil disk na radici Promise jako IDE, tzn. jako samostatny disk bez pouziti RAID. Nutno nainstalovat (donutit) windowsy vzit ovladace na IDE (viz download na asus webu). Kdyby neco nebylo jasne, tak info na ota@email.cz

Mám stejnou desku a měl jsem podobný problém po přeinstalování oken. Zobrazoval se mi jen systémový ATA disk a další datový SATA ne. Pohrál jsem si s nastavováním ATA+SATA v biosu, přeinstaloval jsem ovladač řadiče a šlo.