» Poradna » Programy

Problém s programováním

Dobrý den, programuji jednoduchou aplikaci v kotlinu a narazil jsem na problém. V activity_main.xml mám checkbox s id checkbox1 v Card.kt mám podmínku která při stsknutí tlačítka provede dvě různé věci v závislosti na tom jestli byl checkbox při přechodu z MainActivity do Card zaškrtnut nebo ne. Po stisknutí tlačítka next ale aplikace spadne. Pokud v Card.kt nahradíte "checkbox1.isChecked" za true, vše funguje normálně. Nevíte v čem by mohl být problém?https://pastebin.com/AHxtcDTU//Zkráceno přehlednějším odkazem.//

Odpovědi na otázku

A to si myslis,ze bude niekto citat? Existuje nieco ako pastebin.

O kotlinu vubec nic nevim ale tak na prvni pohled bych tipoval, ze ten checkbox1 je na tom miste out of scope. Jak ma poznat, ze se jedna o checkbox1 z mainactivity a ne z nejake jine?((MainActivity) getActivity()).checkbox1.isChecked nebo tak neco?