» Poradna » Web a internet

Problém s připojením

Zdravím, měli jsme v bytě problém s internetem, kdy často vypadával a byl pomalý s velkým pingem. Přišel servisman z UPC vyměnil nám router, říkal že tohle je starý krám a dal nám nový. Internet se zlepšil, ale u mne v notebooku nastal pro mě neřešitelný problém. Jsem schopný se připojit a fungovat uričtý čas na dané wifi v rámci minut a následně mě to hodí žlutý vykričník s tím, že jsem bez připojení. Po analýze kterou spustim přes kolonku wifi mi to pouze napíše restartujte zařízení ze sítě... Bez pomoci. Spolubydlícímu internet jede bez problému, na jeho i mém mobili taktéž tudíž nevím čím tohle může být uzpůsobeno. Nechci urgovat UPC po 2 dnech od návštěvy, tudíž zkouším zdali tady někdo nedokáže můj problém vyřešit? Díky DanielPS: nyní funguji na vlastním internetu do zásuvky od T-mobilu, kde se tahle situace neděje

Odpovědi na otázku

Řešil jsem podobný problém u zákazníka, stačilo aktualizovat ovladače WiFi karty.

Zdravím, ovladač je na nejnovější verzi, takže tímto to nebude

Tiez moze stacit najst lepsiu polohu routra, alebo naklonenie jeho anten aby to vyhovovalo vsetkym.

Zdravím, od routru jsem max 5metrů přes jednu tenkou stěnu, tímto to taky podle mne nebude

Vypadavanie je zavisle na chybovosti prenosu dat a nie na tom ako si daleko, alebo za kolkymi stenami. Cim viac chyb, tym castejsie to vypadava. Staci dat router o 0.5m na ine miesto a moze to byt podstatane lepsie (alebo aj horsie). Inak povedane je potrebne sa s tym hrajkat, pretoze to nemas cim odmerat. Potreboval by si merat kvalitu signalu a nie to, kolko paliciek ma signal.

Předělejte v nastavení WIFI na routeru ověřování z WPA2/AES na WPA/TKIP a problém zmizí. Je to tak, že ?

Opět zdravím, v nastavení tkip už byl, ale pouze WPA na výběr nemám, pouze wpa2 osobní/podnikové, 802 něco... a bez ověření